Matikainen: ei tohi niimoodi võitlusvaimul langeda lasta! (5)

Foto: Brit Maria Tael

Eesti koondise peatreener Jarmo Matikainen tõdes pärast EM-valiksarja viimases kohtumises Sloveenialt saadud 0:9 sauna, et tööd on teha veel palju.

"Esimese poolajaga olin kaitsefaasis rahul. Kaks esimest väravat ... peame neid ennetama. Esimese puhul oli võimalik pall puhastada, aga seda me ei teinud. Teise värava puhul natuke meie kaitseliin langes ja mulle ei meeldinud, kuidas me karistuslööki kaitsesime. Teisel poolajal mängijad väsisid ja tuli sisse palju eksimusi. Teine asi on see, et ei tohi niimoodi võitlusvaimul langeda lasta. 60. ja 65. minutil oli see veel olemas, aga viimasel kahekümnel minutil enam mitte," pragas peatreener mängijatega.

Eesti koondis pealelöögini ei jõudnudki ehk siit ka küsimus: mis ründeplaan oli? "Plaan oli rünnata," naeris Matikainen. "Kahjuks meie ründajate ja keskpoolkaitsjate tasemest ei piisanud. Teine asi on see, et veebruaris on meil raske mängida. Mängijad alles alustasid oma hooaja ettevalmistusega ja viimasel 20 minutil seetõttu ka väsisime."

Sellega saigi Eesti jaoks EM-valiktsükkel lõpu, näppude vahele jäi üks punkt ja valikgrupi viimane koht. "Kaasa võtame vähemalt selle, et saime tugevaid mänge ja hea kogemuse. Peame veel baasasjadega tööd tegema. Loodetavasti on järgmises tsüklis meie mängijate tase stabiilsem."

REKLAAM

Mis ootab Eesti naiste koondist sel aastal veel ees? "Me proovime juunikuus mängida Balti turniiri ja Fääri saartega, kes on natuke rohkem meie liigas. Loodetavasti saame ka aprillikuusse mingi tugeva kontrollturniiri. Meil on palju tööd ja oleme valmis seda tegema," lõpetas üleeile 61. sünnipäeva tähistanud Matikainen enesekindlalt.

Vaata intervjuud täispikkuses alates 1:56:50:

SEOTUD LOOD
5 kommentaari

Nikita Ivanov   •  
(95.91.233.***)
Matikainen OUT!
Pierre   •  
(85.253.157.***)
Pakun, et treener väsitas tüdrukud selle nn "laagriga2 ära ja kui mänguks läks, oli kumm tühi. Vat nii kõva proff on palgatud treeneriks. Mingu perse raisk, tahaks väga näha, mis tasemel ta ise mängides on....."Kahjuks meie ründajate ja keskpoolkaitsjate tasemest ei piisanud. " Phh... Matikainen OUT!
Taavi Usta   •  
(85.76.37.***)
Suvaline Jope   •  
(146.255.180.***)
Vaatasin mängu ca 10 minutit. Kui ikka väravavahil on reaktsiooniaeg ca. 1 sekund siis pole treeneril mitte midagi teha.
Taavi Usta   •  
(88.112.122.***)
Mina toetan Tarmo Kinki 100% - on aeg kõigile tõega vastu astuda!!! Vaadake palun Teaduslikku uuringut (16 min) koroona kohta senise info põhjal: https://www.facebook.com/taavi.usta/videos/3659336230786800

Tarmo Kink: Koroona on suur nali: https://www.facebook.com/taavi.usta/videos/3658849367502153

Kommentaari lisamiseks palun logi sisse või sisesta nimi ja kontrolltest.
FINAAL
Maailmameistrid! Noor Prantsusmaa parandas kahe aasta taguse vea
RISTNURK
KATARI PÄEVIKUD

Soccernet.ee Kataris!

Interaktiivne blogi ja vahetud muljed Eesti koondise reisilt Katari, kus kolme aasta pärast koguneb maailma jalgpalli koorekiht.

https://www.zone.ee/
MENÜÜ
 
KESKKONNAD
FACEBOOK