Mannetult esinenud Real Madrid koperdas südika Girona otsa ning kaotas punkte (0)

Cristhian Stuani tähistamas 1:1 viigiväravat Real Madridi vastu. Foto: Scanpix / Pierre-Philippe Marcou / AFP

Hispaania kõrgliiga 12. mänguvoorus komistas Real Madrid Girona otsa. Väravatevaene kohtumine lõppes 1:1.

Kohtumise esimene poolaeg möödus kuivalt. Avavärav sündis alles 70. minutil, autoriks Vinicius Junior. Federico Valverde  leidis sööduga Viniciuse, kellel lasus vaid lahendamise vaev. Tablool 1:0, kuid see ei püsinud seal kaua.

Kümme minutit hiljem tabas Reali šokk. Marco Asensio mängis karistusalas käega - penalti Gironale. 11 meetri trahvilööki läks lööma Cristhian Stuani, kes saatis Thibaut Courtois' vasakule, ise lõi paremale ja viigistas mängu. Ärevus püsis kõrgel: kohtumise viimasel normaalminutil saatis Real Madridi ääreründaja Rodrygo nahkkera Girona puuriluku Paulo Gazzaniga väravasse, aga VAR tuvastas olukorrast suluseisu. Lõppseis 1:1.

Real Madrid püsib La Ligas liidripositsioonil. 12 mänguga on teenitud 32 punkti, teisel kohal platseeruval Barcelonal on punkt vähem. Girona jaoks on teenitud punkt kullahinnaga - peetud mängudega on kogutud kümme punkti, mis tõstab nad väljalangemistsoonist välja. Lisaks Gironale on sama punktiarvu peal veel Cadiz, Sevilla ja Getafe, aga Girona väravatevahe on neist kolmest parem.

Teises kohtumises alistas Osasuna 2:0 Valladolidi. Mäng tehti ära esimese 20 minutiga - 13. realiseeris penalti Chimy Avila, 19. minutil skooris Moi Gomez. Osasuna hooaja algus on olnud imeline. 12 mänguga on teenitud 20 silma, mis paigutab nad kuuendale tabelireale. Valladolid on 14 punktiga 11. kohal.

Real Madrid - Girona  1:1 (0:0)