Manchester Unitedit šokeerinud punane latern lõpetas Solskjaeri sünniaasta needuse (0)

Sheffield United sai tabelisse hooaja teise võidu. Foto: Scanpix / Sportimage / Zuma Press / Simon Ellis

Inglismaa kõrgliigas vahetus 20. vooruga liider, sest seni esikohta hoidnud Manchester United sai koduväljakul 1:2 üllatuskaotuse tabeli viimaselt Sheffield Unitedilt.

Hooaja esimese poole ehk 19 mänguga vaid viis punkti kogunud Sheffield United lasi kodumeeskonnal rahulikult palli vallata, seisis kaitses kindlalt ning nõelas võimaluse tekkimisel ohtlikult. Kui 23. minutil esimene nurgalöök teeniti ja Manchester Unitedi väravavaht David de Gea väljatulekul ebalevaks jäi, polnud elu neljandat Premier League'i mängu teinud äärekaitsjal Kean Bryanil raske palli mõnelt meetrilt väravasse suunata.

Kodumeeskond jätkas teisel poolajal viigivärava otsimist, ent viimasel kolmandikul nappis ründeteravust, seda peamiselt 38-aastase Phil Jagielka juhitud kaitseliini ühtse tegutsemise tõttu. Sheffieldis sündinud ja mängijaks sirgunud Harry Maguire'i viigivärav andis võõrustajatele lootust, et neil õnnestub teha oma selle hooaja tavapärane comeback, ent külaliste vahetusmees Oli Burke arvas teisiti. Kõigest neli minutit pärast sekkumist jäeti ta karistusalas valveta ning terav löök lendas kaitsja Axel Tuanzebe ja põiklati kaudu väravasse.

Kuna Manchesteri meeskond ei suutnudki enam ühtegi ohtlikku olukorda luua ja piirdus lõpuks vaid nelja raamidesse läinud löögiga, sai otsa ka nende 14-mänguline kaotuseta seeria, mis oli Euroopa viie tippliiga peale käimasoleva hooaja pikim. Sheffield United suutis aga Old Traffordil võita esimest korda pärast 1973. aastat - aastat, mil tehti esimene kõne mobiiltelefoniga, avati Sydney ooperimaja, Carl XIV Gustafist sai Rootsi kuningas ja sündis Unitedi praegune peatreener Ole Gunnar Solskjaer.

Kui Sheffield United peaks sel hooajal tõesti väljalangemisest pääsema, oleks see jätkuvalt üks jalgpalliajaloo suuremaid imesid. Pisut aitas neid aga Brightoni ja Fulhami 0:0 viik, mis tähendab, et nüüd jäädakse 17. kohal olevast Brightonist "kõigest" kümne punkti kaugusele. Veebruari jooksul ootavad Sheffieldi meeskonda ees küll kohtumised Premier League'i tipus olevate Manchester City, Chelsea, West Hami ja Liverpooliga, ent ka "kuue punkti mängud" Fulhami ja West Bromwich Albioniga.

Manchester United peab seevastu jätkama võitlust eurokohtade eest. Praegu jäädakse liidriks tõusnud Manchester Cityst maha punktiga, endast ei lastud aga mööda võõrsil Evertoniga 1:1 viiki leppinud Leicesterit. Võõrustajad asusid James Rodriguezi tabamusest juhtima, teisel poolajal seadis Youri Tielemans aga jalule viigi. Punktide kaotamisest ehk valusamgi oli Leicesterile Wilfried N'didi vigastus - poolkaitsja tõmbas avapoolaja lõpus ära reielihase. Kuna äsja käis songaoperatsioonil ja peab seetõttu mängupausi pidama ka esiründaja Jamie Vardy, ollakse ühekorraga ilma kahest väga olulisest mängumehest.

Everton - Leicester 1:1 (1:0)