Manchester United ja Liverpool on müügis, Saudi Araabia pooldab klubide ostmist (0)

Inglismaa tippklubid Manchester United ja Liverpool on mõlemad müügis. Foto: Scanpix / COLORSPORT / Terry Donnelly

Kuu alguses teatasi Liverpooli omanik Fenway Sports Group, et soovib klubi rahaks teha. 22. novembril avaldasid Manchester Unitedi omanikud ehk Glazerite perekond, et on nõus Unitedit maha müüma. Selle peale tõstis pead Saudi Araabia, kelle spordiminister pooldab kohalikku erasektorit klubide ostmisel. 

Saudi spordiminister Prints Abdluaziz bin Turki Al Faisal rääkis BBC-le, et Manchester United ja Liverpool on saudide seas väga kuumad nimed. "Ma ei saa eriti erasektori eest rääkida, aga saudid on väga kirglikud jalgpallifännid. Inglismaa Premier League on enim vaadatud spordiliiga Saudi Araabias," sõnas Prints

Sky Sportsi andmetel on nii Manchester Unitedi kui Liverpooli turuväärtus vähemalt viis miljardit naelsterlingut ehk sisuliselt kuus miljardit eurot. Prints Turki sõnul toetab riik klubide ostu, kuid raha peab tulema erasektorist. "Me kindlasti pooldame seda, kui keegi erasektorist teeb oma pakkumise ning see aktsepteeritakse, sest see oleks väga postiivine kuningriigi spordile," lausus saudide spordiminister.

Eelmisel aastal soetas Saudi Araabia kroonprints endale Premier League'is palliva Newcastle Unitedi, kes 14 mänguvooru järel hoiab kõrgliigas kolmandat kohta, viimane kaotus võeti vastu 31. augustil. Prints Turkil jagub Harakatele vaid kiidusõnu.

REKLAAM

"Klubi on suurepäraselt tegutsenud. Juhatusse on palgatud väga asjalikud inimesed, kuid eesmärkide täitmiseni on veel pikk tee minna - ma usun, et nende soov on tulla Inglismaa meistriks ja võita Meistrite Liiga. Olen kindel, et nende tulevik on helge, sest klubi on väga ambitsioonikas," kiitis Turki kaasmaalasest omanikuga klubi.

Kommentaarid

Kommentaare ei ole.

Kommentaari lisamiseks palun logi sisse või sisesta nimi ja kontrolltest.
FINAAL
Maailmameistrid! Noor Prantsusmaa parandas kahe aasta taguse vea
RISTNURK
KATARI PÄEVIKUD

Soccernet.ee Kataris!

Interaktiivne blogi ja vahetud muljed Eesti koondise reisilt Katari, kus kolme aasta pärast koguneb maailma jalgpalli koorekiht.

https://www.zone.ee/
MENÜÜ
 
KESKKONNAD
FACEBOOK