Malta poolkaitsja Guillaumier: edu eurosarjas tuleb kasuks ka koondises (1)

Malta koondise poolkaitsja Matthew Guillaumier. Foto: Katariina Peetson

Malta jalgpall oli tänavu suvel lähedal ajaloolisele saavutusele, sest Hamrun Spartans jõudis Konverentsiliigas play-off’i ehk ühe vastase alistamise kaugusele alagrupiturniirist, mida saareriik kunagi varem kogenud pole.

Viimasel tõkkel tuli Spartansil siiski tunnistada Belgradi Partizani paremust, kes võitis kodus 4:1 ja tegi võõrsil 3:3 viigi. Spartansi poolkaitsja Matthew Guillaumier märkis päev enne Eestiga peetavat Rahvuste liiga D-divisjoni teise alagrupi esikohta otsustavat kohtumist, et eurosarjas saadud kogemustest on kindlasti kasu ka Malta koondist esindades.

"Olime Spartansiga ajaloo tegemisele lähedal, aga kahjuks jäi natuke puudu. Samas oli mängudest kõvasti kasu, sest suve täitsid kaheksa kõrgel tasemel peetud kohtumist. See aitas koondiseaknaks füüsiliselt paremini valmis olla. Enesekindluse mõttes oli eurosari samuti väga oluline – näitasime, et suudame Euroopa võistkondadele head vastupanu osutada.

Tavaliselt piirduvad Malta jalgpalliklubid eurosarjas ühe või kahe ringiga ehk saavad pidada ainult kolm-neli mängu. Lisaks oleksid need toimunud praegusest ajast arvestades kaks kuud tagasi. Nüüd aga kestis eurosari välja augusti lõpuni, kui algasid juba meie oma meistrivõistlused. Toonus on tänu sellele hoopis parem. Tugevad vastased andsid väga väärtusliku kogemuse," rääkis Guillaumier.

REKLAAM

Eesti – Malta kohtumine algab A. Le Coq Arenal kell 19.00, otsepilti näitab Viaplay. Festivaliala staadioni ümbruses avatakse kaks tundi enne avavilet. 

SEOTUD LOOD
SEOTUD PILDID
1 kommentaar

ElectroBlast   •  
(85.29.21.***)
Malta klubid tegid tegusid sel aastal jah. Neli klubi, kes eurosarjas mängisid, said 22 mängust 15 positiivset tulemust (viik või võit), arvestades et suures osas oldi paarides autsaideri rollis. 15!

Kommentaari lisamiseks palun logi sisse või sisesta nimi ja kontrolltest.
FINAAL
Maailmameistrid! Noor Prantsusmaa parandas kahe aasta taguse vea
RISTNURK
KATARI PÄEVIKUD

Soccernet.ee Kataris!

Interaktiivne blogi ja vahetud muljed Eesti koondise reisilt Katari, kus kolme aasta pärast koguneb maailma jalgpalli koorekiht.

https://www.zone.ee/
MENÜÜ
 
KESKKONNAD
FACEBOOK