Maffiaga mehkeldanud endine Itaalia koondise ja Juventuse ründaja saadeti tükiks ajaks trellide taha (0)

Fabizio Miccoli. Foto: Scanpix / LaPresse / Davide Anasatasi

Itaalia koondises kümme mängu pidanud ja kaks väravatki löönud ründaja Fabrizio Miccoli mõisteti kolmeks ja pooleks aastaks vangi. 42-aastane Miccoli jäi süüdi maffiasidemete abil korraldatud väljapressimises.

Miccolile esitati esmakordselt samasisuline süüdistus juba 2013. aastal. Eksjalgpallur lasi nimelt oma sõbral, Sitsiilia maffiabossi Antonino Lauricella pojal Maurol välja nõuda raha, mille talle võlgnes üks ööklubi. Lisaks selgus kohtus telefonikõnede salvestisi kuulates, et Miccoli oli ühes neist nimetanud kunagist maffiakohtunikku Giovanni Falconet "kõntsaks". Falcone tapeti 1992. aastal, kui maffia tema auto kiirteel õhku lasi.

Kui selles süüdistuses jäi Miccoli õigeks, siis uurijad hoidsid tal jätkuvalt silma peal ning 2015. aastal astus jalgpallur sama reha otsa. Seekord pidi noorem Lauricella talle tagasi tooma 12 000 eurot, mille oli Miccolil võlgu jäänud klubiomanik Andrea Graffagnini. Seekord mõisteti Miccoli ka süüdi ning ehkki ta vaidlustas otsuse mitmes kohtuastmes, leidis ülemkohus nüüd, et karistus, kolm ja pool aastat vangistust, tuleb ikkagi ära kanda. Maffia kaasamine muutis kohtu hinnangul teo tavapärasest kordades rängemaks ega võimaldanud leebema karistusega piirduda.

REKLAAM

Miccoli tegi jalgpalliga lõpparve 2015. aastal, tema nimele jäi lisaks koondisemängudele 259 Serie A mängu ja 103 väravat. Karjääri jooksul jõudis ta kanda muuhulgas Juventuse, Fiorentina, Benfica, Palermo ja Lecce särki. Miccoli viimaseks koduklubiks mängijana jäi Malta meeskond Birkirkara, 2020. aastal nimetati ta Albaania klubi Tirana Dinamo abitreeneriks.

Kommentaarid

Kommentaare ei ole.

Kommentaari lisamiseks palun logi sisse või sisesta nimi ja kontrolltest.
FINAAL
Maailmameistrid! Noor Prantsusmaa parandas kahe aasta taguse vea
RISTNURK
KATARI PÄEVIKUD

Soccernet.ee Kataris!

Interaktiivne blogi ja vahetud muljed Eesti koondise reisilt Katari, kus kolme aasta pärast koguneb maailma jalgpalli koorekiht.

https://www.zone.ee/
MENÜÜ
 
KESKKONNAD
FACEBOOK