Maarjamäele jalgpallihalli ei tule! Levadia saab hoopis klubihoone (2)

Maarjamäel levadialased tulevikus jalgpallihallis treenima ei saa hakata. See ehitatakse kuskile mujale. Foto: Jana Pipar

Täna otsustati ministeeriumite ühishoones toimunud huvigruppide kohtumisel, et Maarjamäele FCI Levadia kompleksi jalgpallihalli ei ehitata, küll aga klubi administratiivhoone.

Huvigruppidega kohtusid riigihalduse minister Jaak Aab ja justiitsminister Raivo Aeg. Kohtumisel osalesid kohalike elanike ja represseeritute esindajad, Eesti Mälu Instituut, FCI Levadia esindaja ning arhitektid. Üheskoos jõuti kompromissini, et halli ei ehitata, ent klubihoone võib küll, sest on vutihallist väiksem ja "sobib seetõttu memoriaali naabrusesse paremini", teatas justiitsministeerium.

"Tänase kohtumise eesmärk oli tutvustada saavutatud kompromissi huvigruppidele ja saada tehtud ettepanekule nende arvamus. Pooldan justiitsministrina seda, et nii lastel kui täiskasvanutel oleks koht spordi tegemiseks ja võistlemiseks, kuid kommunismiohvrite memoriaali kõrvale ei oleks jalgpallihall sobinud nii müra kui kommunismiohvrite mälestamiskoha väärikuse tõttu," rääkis justiitsminister Raivo Aeg oma ministeeriumi pressiteenistusele.

"Administratiivhoone rajamine oli meile sobiv kompromiss nii visuaalselt kui ka väiksemat mürataset arvestades," ütles Raivo Aeg.

REKLAAM

Osavõtjate enamus toetas riigihalduse ministri Jaak Aabi vahendatud kompromissi, et jalgpallihalli asemel rajatakse Maarjamäele FCI Levadia administratiivhoone ning jalgpallihallile endale leitakse teine asukoht. "Kompromisslahenduse pakkus välja arendajana FCI Levadia. Tunnustan kõiki osapooli põhimõttelise lahenduse toetamise eest. Koostöös Tallinna linnaga otsime hallile uut asukohta."

Levadia lubas Soccernet.ee-le omalt poolt olukorda kommenteerida homme.

2 kommentaari

-soccerfann-   •  
(82.131.15.***)
Idiootsus.
Pierre   •  
(85.253.156.***)
Selline lahendus, kus klubi administratiivhoone asub klubi reaalsest tegevuspaigast kuskil hoopis karu perses, on poollahendus ja natukese aja pärast jõutakse ka ise sellisele arusaamisele ning hakatakse jälle kokku kolima. Ainuke positiivne lootus oleks siis kinnisvara piirkondliku hinnatõusuga võita, sest maarjamäe on hea koht. Igas muus mõttes on see 1 siin 1 seal lahendus täitsa loll tegelikult. :) Mis kuradi kogukonna kaasamine ja piirkondlik bullshit see oli EJL ja UEFA poolt? Lihtsalt, need asjad ei käi niimoodi, kallid lapsed. :) Mis kuradi klubi see on, ütle mulle, ah? Disc golfi klubi FCI levadia ja muud mitte midagi....vaatame, kui palju seal selle peale mõeldakse.

Kommentaari lisamiseks palun logi sisse või sisesta nimi ja kontrolltest.
FINAAL
Maailmameistrid! Noor Prantsusmaa parandas kahe aasta taguse vea
RISTNURK
KATARI PÄEVIKUD

Soccernet.ee Kataris!

Interaktiivne blogi ja vahetud muljed Eesti koondise reisilt Katari, kus kolme aasta pärast koguneb maailma jalgpalli koorekiht.

https://www.zone.ee/
MENÜÜ
 
KESKKONNAD
FACEBOOK