Maailmameister sai Reykjavikis oma tahtmise hilisest penaltist (Inglismaa kaotas) (1)

Valitsev maailmameister Prantsusmaa muutis EM-valiksarjas enda elu oluliselt kergemaks, võttes Reykjavikist 1:0 võidu.

Island punnis küll kõvasti vastu, aga Olivier Giroud teise poolaja keskel realiseeritud penaltist külalistele piisas. Prantslased edestavad nüüd saareriiki kuue punktiga ja võivad kolm vooru enne lõppu end üsna mugavalt tunda.

Eriti mustaks tegi islandlaste õhtu see, et teises H-alagrupi mängus sai Türgi tänu Cenk Tosuni viimaste minutite väravast napi võidu Albaania üle ja libises samuti neist kuue punkti kaugusele.

Inglismaa kaotas A-alagrupis oma esimesed punktid, alistudes võõrsil 1:2 Tšehhile, kes tõusis nendega samadele punktidele.

B-alagrupis võttis aga kohustusliku võidu Portugal, kes oli Luksemburgist üle 3:0 ja parandas sellega oma nadivõitu tabeliseisu. Grupi liider Ukraina oli samal ajal 2:0 parem Leedust, kes jätkas seega Balti riikide mannetut valikturniiri.