Lyoni eest skoorinud Depay pühendas värava koondisekaaslasele (0)

Prantsusmaa kõrgliiga kaheksanda vooru emotsionaalseim hetk oli pühapäeva õhtul mängus Lyon - Monaco, kus Lyoni kapten Memphis Depay pühendas värava hiljuti karmi põlvevigastuse saanud Liverpooli keskkaitsjale Virgil van Dijkile.

Lyon haaras koduväljakul juhtohjad 12. minutil, kui skooris Depay, kelle mängusärgi all oli sõnum van Dijkile. "Virgil, ole tugev!" oli Depay sõnum. Kõigi eelduste kohaselt on van Dijki tänavune hooaeg lõppenud ning küsimärgi all on osalemine EM-finaalturniiril, kus Hollandi koondis loodab mängida kuldmedali peale. Depay ja van Dijk on Hollandi võtmemängijad.

Lisaks Depayle skooris Lyoni eest avapoolajal kaks korda Karl Toko Ekambi ning penalti realiseeris Houssem Aouar. Monaco auvärava eest hoolitses 48. minutil penaltist Wissam Ben Yedder. Lyon lõpetas mängu kümnekesi, sest 89. minutil sai punase kaardi Melvin Bard.

Valitsev Prantsusmaa meister Pariisi Saint-Germain sai koduväljakul 4:0 võidu Dijoni üle. Esimesel poolajal sahistas kaks korda Moise Kean ja teisel poolajal kaks korda Kylian Mbappe. Neymar andis kaks resultatiivset söötu. Ainus kaotuseta meeskond on Lille, kes mängis seekord võõrsil 1:1 viiki Nice'iga. Lens - Nantes lükati koroonaviiruse leviku tõttu edasi.

PSG ja Lille on kogunud 18 punkti, Rennes ja Marseille on 15 punktiga kolmandal ja neljandal, Nice 14 punktiga viiendal ja Lyon 13 punktiga kuuendal kohal. Mbappe (PSG) jagab väravalööjate edetabelis kuue tabamusega esikohta Boulaye Dia (Reims) ja Ibrahima Nianega (Metz).

Rennes - Angers 1:2 (1:1)