Luup peale | Trans domineeris täielikult, kuid mängis Kalevi vastu eduseisu maha (galerii!) (0)

Narva Trans domineeris Premium liiga teise vooru kohtumist võõrsil Tallinna Kalevi vastu täielikult, aga piirdus kehva realiseerimise ja Karl Andre Vallneri tõrjetöö tõttu 1:1 viigiga.

38. minutil viis Sadio Tounkara Transi juhtima, kui mängis korneri Aleksandr Zakarljukaga lühidalt lahti, purjetas karistusalasse ja skooris madala terava palliga.

Teise poolaja keskel patustas narvalaste kapten Roman Nesterovski oma karistusalas Markus Vaherna vastu ning Kalevi kapten Marek Kaljumäe paigutas penalti kindlalt alla nurka - ootamatult tuli tabloole 1:1.

Liivo Leetma debüüt Kalevi peatreenerina oli seega edukas. Tähelepanekuid mängust:

1. Trans tabas posti ja raiskas momente kõvasti

Trans omas juba esimese viie minuti jooksul kahte head väravavõimalust: Deniss Poljakovi korraliku löögi tõrjus hüppega Vallner, Poljakovi tsenderdusest lõi Nesterovski peaga lähedalt üle.

Avapoolajal olid nii pealelöögid kui ka nurgalöögid Transi kasuks 9:1. Lisaks ühele väravale tabasid narvalased korra posti, kui raami pihta lükkas palli Zakarljuka.

Teisel poolajal Transi domineerimine jätkus ja külaliste pealelööke lisandus veel kümme, aga tulemust need ei toonud. Tipuründaja Chinedu Geoffrey sihik oli paigast ära ja ka 71. minutil tema asemele platsile vahetatud Viktor Plotnikov ei suutnud mängu muutust tuua.

2. Kalevi rünnakutel jäi Anier üksikuks

Kalev oli eriti avapoolajal Transi kõrge pressinguga hädas ja mängis peamiselt pikki palle ette üksiku ründaja Hannes Anieri suunas. Kalevi poolaja ainsaks pealelöögiks oli aga väga ohtlik olukord - Anier võitis Nikita Savenkovi vastu õhuvõitluse, sai seejärel Daniil Sõtšugovilt läbisöödu kaitseliini taha, kuid tema lähilöök ebaõnnestus.

Leetma ärgitas platsi äärest mängijaid korduvalt Anierile rohkem toetust pakkuma ja liine ülespoole tõstma. Teisel poolajal õnnestuski Kalevil natuke tihedamini vasturünnakuid korraldada, kuigi suurepäraseid momente peale penalti rohkem ei tekkinud.

3. Transi jaoks polnud punktide kaotus ainus probleem

Avapoolaja lõpus käis turvamees noomitust tegemas Transi varupingi juures, kus käskis isal-pojal Burdakovidel teineteisega kahemeetrist distantsi hoida.

Umbes minut hiljem tabas aga narvalasi veel palju hullem löök - Poljakov sai keskväljal kahevõitluses Marek Kaljumäega vigastada. Peatreener Cenk Özcan sai väljaku ääres koheselt aru, et asi on tõsine. Ta käskis kalevlastel palli auti lüüa ja Nikita Mihhailovil end kiiresti vahetuseks valmis panna, ise võttis aga ahastusega näost kinni. Poljakov lahkus mängust kanderaamil.

4. Mängu parim - Karl Andre Vallner

Selles, et Trans ei suutnud üle ühe värava lüüa, oli põhisüüdlane Vallner, kes tõrjus ohtralt pealelööke ja püüdis kindlalt tsenderdusi. Lõpus võttis ta viivitamise eest igati mõistliku kollase kaardi. Ka külaliste peatreener Özcan alustas lõpuvile järel mängujärgset intervjuud kiitusega Vallneri aadressil.