Luup peale | Szczesny tõrjus ja Chiesa skooris - Juventus murdis Milani maha (0)

Federico Cheisa. Foto: Scanpix / Marco Alpozzi / LaPresse / ZUMA Press

Torino Juventuse peatreener Andrea Pirlo naasis kauaaegsele kodustaadionile, kui Juventus alistas kuulsal San Sirol tabeliliidri AC Milani 3:1. Kuna Milano Inter kaotas Sampdoriale, püsib linnarivaal AC Milan endiselt liidrikohal. Juventus kerkis neljandaks. Tabeliseis on allpool.

Esimesel poolajal oli mõlemal meeskonnal väga palju väravavõimalusi, aga mõlemad väravavahid olid valvel ehk tõrjusid või püüdsid kõik löögid. Juventuse avavärav oli lähedal 16. minutil, kui Federico Chiesa kolistas posti. Juventus haaras juhtohjad kaks minutit hiljem, kui Paulo Dybala imelise eeltöö realiseeris tabamuseks Chiesa. Seejärel kuulus mäng juba Juventusele, aga Milan kosus ning viigivärav sündis 41. minutil, kui skooris Davide Calabria.

Teisel poolajal ei õnnestunud Milanil Juventuse väravalukku lahti muukida, kuigi olid mõned päris head väravavõimalused. Hoopis külalised skoorisid, koguni kaks korda, kui Chiesa lõi värava 62. minutil ja vahetusest sekkunud Weston McKennie 76. minutil. Mäng oli üpris võrdne, kuid Juventus kasutas oma võimalused paremini ära. Soccernet.ee tähelepanekud:

1. Koosseisuprobleemid

Mõlemal meeskonnal oli palju puudujaid. Milani eest ei saanud erinevatel põhjustel mängida Ismael Bennacaer, Matteo Gabbia, Zlatan Ibrahimovic, Rade Krunic, Ante Rebic, Alexis Saelemakers ja Sandro Tonali ning Juventusel puudusid Alex Sandro, Juan Cuadrado ja Alvaro Morata. Juventuse staarründaja Cristiano Ronaldo mängis, aga oodatud duelli Milani väravamasinaga ei nähtud, sest Ibrahimovic ei ole veel traumast taastunud.

2. Milani kontrarünnakud

Milan mängis palju sirgjoonelisemalt kui Juventus, kes harrastab pigem positsioonirünnakuid. Ka Milan mängis mõnikord, kui Juventus lubas, positsioonirünnakuid, aga mitte nii edukalt nagu Juventus. Milani suurimad trumbid on ohtlikud kontrarünnakud, kõrge pressing ja väledad ründajad eesotsas Rafael Leaoga.

Milani ainus resultatiivne kontrarünnak sündis mõned minutid enne poolajavilet, kui Hakan Calhanoglu lendas keskväljal Adrien Rabiot'le sisse ning Milan sai palli. Seejärel mõõdetud sööt Leaole, keda meeskonnakaaslased rünnakul toetasid. Ibrahimovici puudumisel tipuründaja kohal mängiv Leao leidis karistusala lähistelt Calabria, kes ei eksinud - parema jala siseküljega ristnurka. Juventuse väravasuul seisnud Wojciech Szczesny ei suutnud isegi reageerida.

3. Chiesa säras, Ronaldo nähtamatu

Tänavusel hooajal Itaalia kõrgliigas 14 väravat löönud ning väravalööjate edetabelis Romelu Lukaku ees esikohal asuv Ronaldo oli vasakul äärel üpis nähtamatu. Milani paremkaitsja, Manchester Unitedist laenul olev Diego Dalot sai koondisekaaslase ohjamisega enam-vähem hakkama. Lisaks oli suur roll Ronaldo pidurdamisel Milani poolkaitsjal Franck Kessiel.

Ronaldo asemel hullas hoopis Juventuse paremal äärel tegutsenud Chiesa, kelle tõttu näeb Milani vasakkaitsja Theo Hernandez ilmselt õudusunenägusid. Chiesal õnnestus sisuliselt kõik, Hernandezil aga mitte midagi. Chiesa pani kaks korda Milani väravavahile Gianluigi Donnarummale samasse nurka. Lihtne. Milani esimene kaotus tänavusel hooajal.

4. Mängu parim - Wojciech Szczesny

Tekib küsimus: miks Szczesny, mitte kaks väravat löönud Chiesa? Vastus on lihtne: kui Szczesny ei oleks esimesel poolajal teinud kahte-kolme suurepärast reaktsioonitõrjet ja teise poolaja algul viigiseisul pareerinud Daloti ohtlikku sooritust, poleks Juventus ilmselt kolme punkti teeninud. Lisaks oli Szczesny kindel nagu kalju, kui Juventusel oli eduseis kätte võideldud. Endine Londoni Arsenali puurilukk on 30-aastasena oma senise karjääri parimal tasemel.

Wojciech Szczesny. Foto: Scanpix / Miguel Medina / AFP

AC Milan - Torino Juventus 1:3 (1:1)