Luup peale | Ronaldo ei suutnud kohtunike fiaskost üle olla (0)

Cristiano Ronaldo lõi Lyoni võrku kaks palli, aga vaja olnuks kolme. 2:1 võidust Juventusele ei piisanud. Meistrite liigaga on neile selleks aastaks kõik.

Avakohtumise 1:0 võitnud Lyon läks varajasest Memphis Depay penaltist juhtima, mis tähendas, et Juventus vajas kolme vastuväravat. Lootust andis avapoolaja lõpp, kui võõrustajad said samaväärse võimaluse viigistamiseks ja Ronaldo 11 meetrilt ei eksinud.

Teisest poolajast jõudis kuluda veerand tundi, kui juba tundus, et kõik pöördub tuttavatesse rööbastesse: Ronaldo kihutas palli 22 meetrilt ristnurga suunas ja viis Juventuse ette. Aga portugallane polnud seekord oma parimas mahlas - veidi hiljem raiskas ta hiilgava šansi, kui nurgalöögi järel palli peaga selgelt üle saatis - ja abi polnud ka Serie A aasta mängijast Paulo Dybalast, kelle viimasel hetkel rohelise tule saanud reielihas pidas pärast vahetusest sekkumist vastu napid kümme minutit.

Juventus üritas veel, aga Lyon kannatas visalt ja vapralt ning teenis koha Euroopa kaheksa parema seas välja. Küll jäävad mängu varjutama kohtunike langetatud otsused. Soccernet.ee tegi mängust järgnevad tähelepanekud:

1. Kaks halba ei tee kokku head

Kümnenda minuti paiku purjetas Lyoni mees Houssem Aouar karistusalla ja kukkus Rodrigo Bentancuri kliiniliselt puhta taklamise peale. Jah, aegluubis kordustest võime näha eelnenud kontakti Aouari ja Federico Bernardeschi jalgade vahel, kuid see on minimaalne ja järgneval kahel sammul ei tundu Aouar tasakaalust väljas olevat. Ta viskub pikali alles siis, kui mõistab, et pall on läinud.

Karma tabab hiljem hoopis meest, kes võidetud penalti kauni Panenkaga lahendab ehk Memphis Depayd. Juventus võidab avapoolaja lõpus ridamisi karistuslööke ja lõpuks võtab ühe lahendamise enda kanda Miralem Pjanic; tema löök ei ole kuigi hea, kuid tabab müüri, kus Depay kätt rinnal hoiab. Täpsemalt küünarnukki, mis on ehk õige grammikese kehast eemal, kuid siiski tugevalt vastu külge surutud.

Kaks penaltit, kaks vastuolulist otsust, kaks väravat. Lõppkokkuvõttes: kaks halba ei tee niikuinii kokku head, aga võõrsil löödud väravate reeglist lähtuvalt võitis siin ainult Lyon.

2. VAR-i idee on (endiselt) hea, kuid teostus sellisel kujul s*tt

VAR-i on kirutud palju ja erinevatel põhjustel, aga niivõrd kaootilisi otsuseid kui selle mängu penaltite puhul ausalt öeldes hiljutisest ei meenugi. Aga olgu: ütleme, et otsused olid raamatu järgi õiged. Kui olid, siis jalgpallisõbrale teleka ees seda näidata ei suudetud. Isegi siis, kui kohtunikul oli tegelikult õigus, lähevad miljonid inimesed magama kohtunikke vihates.

Kui uskuda infot, mida meile ekraanile kuvati, vaatasid videokohtunikud üle küll esimesele, kuid mitte teisele penaltile eelnenud olukorra. Esimese puhul ei näidanud kordused kodudesse sisuliselt üldse Bernardeschi puudet, vaid keskendusid Bentancuri taklamisele. Teise puhul oli olukord veelgi segasem, jäi mulje, justkui oleks otsuse võtnud vastu peakohtunik Felix Zwayer ainuisikuliselt.

Et VAR saaks jalgpallimängu täiendada, peavad otsused olema esiteks õiged ja teiseks selged. Kõigile, ka õllesõbrale kodus. Sellisel kujul VAR-i, nagu Torinos nägime, jalgpall ei vaja.

3. Lyon on värske ja oskab kaitsta, aga City vastu ...

Eriti lõpuhetkedel oli näha, kuidas pikale veninud tiheda graafikuga hooaja lõpp on Juventuse mängijatest mahlad välja pigistanud. Kui aju veel suutis ehk lahendusi leida, siis jalad ei kippunud enam kuidagi kaasa tulema. Lyon, kes on viis kuud sisuliselt puhanud, näis oluliselt teravam.

Aga Manchester City graafik ei olnud võrreldav Juventusega. City teadis oma olukorda (tiitlit ei võida, Meistrite liiga koht on "kindel") ja sai sellest lähtuvalt koormust juba varem jagada, lisaks on nende koosseis sügavam. Ja selleks mänguks ei saa Lyon valmistuda nädalaid või kuid, vaid peab hakkama saama seitsme päevaga. Raskeks läheb.

Tulemus:

Juventus - Lyon 2:1 (1:1), kahe mängu kokkuvõttes võõrsilväravaga edasi Lyon 2:2