Luup peale | Piht tuli, nägi ja virutas Paide võidule (galerii!) (4)

Paide Linnameeskond kirjutas tabelisse viienda järjestikuse võidu ja jätkab teed tähtede poole, alistades Tartu Tammeka koduplatsil 3:0.

Ühepoolsed numbrid tablool ei väljenda siiski mängu tegelikku iseloomu, sest Paide sai surve peale alles teisel poolajal ning eriti pärast Artur Uljanovi punast kaarti 58. minutil.

Avaväravat tuli oodata kuni 70. minutini, mil vaid neli minutit varem vahetusest sekkunud Kristofer Piht võimsa löögiga  võrgu sahisema pani. Pinged võttis maha Siim Luts 82. minutil ning iluväravaga vormistas Edgar Tur lõppseisu 87. minutil. Soccernet.ee tähelepanekud mängust:

1. Esialgu kassi-hiire mäng, aga kumb on kass ja kumb hiir?

Et tegemist on võrdlemisi sarnaste lähenemistega meeskondadega, kes eelistavad palli vallata ja lühikest söötu lükata, siis ei ole väga üllatav, et mõnevõrra nullitakse sellega üksteist ära. Küll aga oli täna ootamatu see, kuidas Paide ei suutnud avapoolajal enda eeldatavat soosiku-staatust väljakul sugugi kehtestada. Võrdselt palju vallati palli ja võrdselt vähe loodi ohtlikke olukordi.

Kulus 25 minutit, enne kui Andre Paju sooritas mängu esimese pealelöögi väravale. Mait Toomile selle tõrjumine suuremat vaeva ei valmistanud, küll aga tuli tal kõik oma oskused mängu panna kümme minutit hiljem Daaniel Maanase pealöögi tõrjumiseks. Poolaja lõpuminuteil sai omakorda hea perioodi ka Paide, kui lühikese aja jooksul jõuti äärtelt viie-kuue terava tsenderduseni ning korra suunas Luts palli ka peaga värava suunas, aga Karl-Johan Pechter oli valvel.

Nii lõppes avapoolaeg täiesti õiglaselt ilma väravaid nägemata ning mängupildi järgi oli võimatu otsustada, kumb oli selles hiilivas lahingus kass ja kumb hiir. Erinevalt kolme nädala tagusest mängust Tartus, kus Paide surus oma tahtmise kiiresti peale, osutus Tammeka seekord esialgu võrdseks sparringu-partneriks.

2. Paide lülitas uue käigu sisse, Tammeka tulistas endale ise jalga

Teisel poolajal näitas aga Paide, miks nemad võitlevad medalite eest ja Tammeka heitleb tabeli alumises pooles. Kui tartlased olid tegutsenud avapoolajal oma võimete piiril, siis Paidel oli uus käik varuks, mis kohe teise poolaja alguses sisse lülitati. Luts, Mikel Gurrutxaga ja Kevin Kauber said kõik lühikese aja jooksul ohtlikult proovida ning Tammeka jäi üha selgemalt lootma kontrarünnakutele.

Asjalood muutusid tartlaste jaoks veelgi hullemaks 58. minutil, kui Artur Uljanov ja Bruno Caprioli libisesid märjal väljakul üksteisele sisse. Olgugi et see oli täiesti mänguline olukord, jäi Uljanov siiski selgelt hiljaks ning peakohtunik Martti Pukk otsustas talle selle eest teist kollast kaarti näidata. Seejuures oli Uljanov korjanud oma esimese kaardi avapoolajal sukeldumise eest.

Paide muutus üha ohtlikumaks, kuid Tammeka suutis veel ka ise kontrarünnakutega ohtu külvata, nii et pinge püsis veel tükk aega mängus. Murrang saabus lõpuks ühel Paide vasturünnakul, kui Gurrutxaga alustas kiire sööduga keskväljale ning Mošnikov jätkas kiiruse peale Pihtile, kes murdis paremalt poolt palliga kasti ja saatis jooksu pealt püüdmatu palli värava tagumisse nurka. Sealt edasi oli tegemist rohkem või vähem vormistamisega.

3. Piht tõestas end taas Paide esiründajana

Pihti ja Edrisa Lubega vahel on sel hooajal käinud pinev võitlus Paide esiründaja positsiooni nimel ning kuigi tänaseks ennistati põhikoosseisu Uganda mees, näitas temast kolm aastat noorem Eesti ründaja oma loetud minutitega paremat minekut ja otsustas taas mängu saatuse. Lubega tundis end märjal väljakul silmapaistvalt ebamugavalt - kui kolm nädalat tagasi Tartus tegi ta Tammeka kaitseliiniga sisuliselt, mida ise tahtis, siis täna ei suutnud ta 66 minutiga midagi korda saata.

4. Paide tähelend pannakse peagi proovile

Paide jaoks oli Premium liigas tegemist viienda järjestikuse võiduga, mis kindlustas veelgi nende teist tabelikohta, kuid vaid üks võit sel hooajal - 1:0 võit Nõmme Kalju üle - on võetud tippmeeskonna üle. Järgnevalt seisab ees raske seeria, mis peab andma selgema pildi Paide võimetest sel aastal medali- või tiitliheitluses kaasa rääkida. Järjepanu ootavad nüüd ees Narva Trans ja FC Flora võõrsil ning Kalju ja FCI Levadia kodus.

5. Mängu parim - Edgar Tur

Paide paremäär oli juba avapoolajal, mil Paide meeskondlik ründemäng veel lonkas, üks väheseid mehi, kes suutis teravusi luua. Teise poolaja lõpuks sai tema hea vorm tasutud ka mängu ilusaima tabamusega, kui Tur saatis palli väravasse trahvikasti päris nurgast.