Luup peale | Paide murdis südika Transi ja tuletas medalimaitset meelde (galerii!) (0)

Paide Linnameeskond kerkis ligi seitsmekuulise pausi järel taas esikolmikusse, alistades kodus Narva Transi ja möödudes kahe punktiga Nõmme Kaljust. Kaljul on siiski võimalus koht tagasi võtta, kui nad pühapäeva õhtuses mängus FCI Levadiast jagu saavad.

Paide võinuks juba viiendal minutil juhtima asuda, kui Robi Saarma söötis palli läbi trahvikasti, aga Bubacarr Tambedou ei suutnud seda viielt meetrilt postide vahele lükata. Kodumeeskond hoidis initsiatiivi ka edaspidi, aga väga häid väravavõimalusi ei suutnud luua ei nemad ise ega ka Trans vasturünnakutel.

Ka teine poolaeg algas esialgu Paide üsna viljatu initsiatiiviga, kuid ajapikku muutus mäng lahtisemaks. 56. minutil pääses vaheajal Tambedou asemele sekkunud Mechini Gomis Andre Frolovi tsenderduse järel viielt meetrilt peaga löögile, kuid saatis palli üle lati. 61. minutil maandus aga pall teises väljakuotsas Transi nurgalöögi järel vaid paarkümmend sentimeetrit tagumisest postist mööda.

Paidele tõid lõpuks edu suur hulk standardolukordi. Robi Saarma seitsmes nurgalöök leidis 62. minutil nelja meetri pealt Kristofer Pihti, kes edestas Deniss Taradudat ning suunas palli tagumisse ristnurka - 1:0!

Trans ei olnud veel murtud, vaid aktiviseerus oluliselt ja 70. minutil pääses Arseni Kovaltšuk kastist löögile, aga saatis terava nurga alt palli otse Ebrima Jarjule sülle. Kaks minutit hiljem oli Transi väravavaht Aleksei Matrossov lähedal, et Pihtile teine värav kinkida, kui ta keskväljal seigeldes palli Paide ründajale kaotas. Kaitsjatega võideldes ei olnud Pihtil siiski ees tühi värav, vaid seda oli kaitsma jõudnud Deniss Dedetško, kes tõrjus pealelöögi põlvega üle värava.

Pinge kadus mängust alles 85. minutil, kui Saarma tõusis kontrarünnakul vasakult üles ja andis hea läbisöödu Sergei Mošnikovile, kes liikus palliga kastini ning vajutas selle siis lati alla - 2:0! Soccernet.ee tähelepanekud:

1. Kas Paide pidanuks kümnekesi või isegi üheksakesi jääma?

Avapoolaja lõpuosas oli lühikese aja jooksul kaks olukorda, kus Paide mängijad pääsesid kollaste kaartidega, mis võinuks teisel päeval ka otse punased olla.

35. minutil suskas Joseph Saliste vastaste kastis olukorrajärgselt Deniss Taraduda suunas jalaga, mida võinuks tõlgendada ka kui vägivaldset käitumist. Paide vasakkaitsja õnneks tõlgendati seda aga lihtsalt kui hoolimatut viga.

42. minutil hüppas Bubacarr Tambedou vastaste poolel pärast pallikaotust sisse Deniss Dedetškole, tabades teda tallaga jalga. Transi meeskond nõudis punast kaarti, aga taas kerkis Martti Puki taskust kollane.

2. Medalimaitse suus

Esimest korda pärast hooaja avavooru, mil Paide hoidis tänu väravate vahele kolmandat tabelirida, on Paide taas esikolmikusse kerkinud. Tõsi, Kaljul on juba täna õhtul võimalus see koht tagasi võtta, kui nad Levadiaga mängivad.

Heitlus kolmandale tabelikohale on Premium liiga hooaja lõppfaasi kõige intrigeerivam osa ja seda sugugi mitte vaid medalite sümboolse väärtuse tõttu. Kui neljas meeskond peab lootma kevadel ka sobivatele tulemustele karikavõistlustelt, siis kolmas koht tagab järgmiseks hooajaks koha Euroopa Konverentsiliigasse ühes suurte rahaliste boonustega.

Alates teise vooru kaotusest Kaljule on Paide läbi terve hooaja tagaajaja rollis olnud. Vahe kärises vahepeal lausa 13-punktiliseks (olgugi et Kalju oli siis mänginud ka kolm mängu rohkem), kuid enne koondisepausi haakis Paide end uuesti Kaljule sappa ning võitles välja isegi eelisseisu. Tarvis oli vaid järelepeetavast mängust TJK Legioni vastu kohustuslik võit võtta ning kolmas koht olnukski nende, aga otsustaval hetkel libastuti. 1:1 viik jättis Paide neljandaks, mida ei parandanud ka järgmise vooru 10:0 purustustöö sama vastase vastu. Nüüd aga tuletati medalimaitset üle pika aja ikkagi meelde, isegi kui see võib esialgu üürikeseks jääda.

Pärast tänast jääb hooaja lõpuni veel vaid kuus vooru ning paistab vägagi tõenäoline, et konkurents kolmandale kohale vältab vähemalt eelviimase vooruni, kui Paide ja Kalju 6. novembril viimast korda omavahel vastamisi astuvad.

3. Paidel napib keskkaitsjaid

Paide lootused kolmas koht lõplikult endale haarata on mõnevõrra raskendatud selle poolt, et vigastused räsivad nende eelistatud keskkaitepaari. Ragnar Klavan on tänavu kaasa teinud vaid 11 liigamängu ja peab ka praegu vigastuspausi. Abdul Razak Yusif naasis tänaseks mänguks küll väljakule ja alustas kohtumist väga hästi, kuid ta sai avapoolaja lõpus vigastada ja tuli juba 40. minutil Andre Frolovi vastu välja vahetada.

Frolov võttis koha sisse paremkaitses ning keskkaitsesse suundus sealt Hindrek Ojamaa. See tähendas, et juba kolmandat mängu järjest pidi Paide kasutama keskkaitses mängumeest, kes ei ole naturaalne keskkaitsja.

Nii ei ole ka imestada, et Paide teatas hiljuti Hollandi keskkaitsja Dehninio Muringeni palkamisest, kuid see tehing tehti väljaspool üleminekuperioodi ehk vaatega järgmisse hooaega.

4.  Mängu parim - Robi Saarma

Paide selle hooaja edukaim väravakütt on viimastes voorudes hoolitsenud hoopis väravasöötude eest. Kui 10:0 võidumängus jäi tema arvele koguni kolm väravasöötu, siis täna lisandus veel kaks. 13 väravat ja 9 väravasöötu tähendab seda, et ta on olnud otseselt osaline koguni 29% Paide väravate puhul.