Luup peale | Milleri ja Kreida esimesed, Kuressaare liitus Tammeka ja Levadiaga (lisatud pildigalerii) (0)

Martin Miller (vasakul) lõi sel hooajal oma esimesed väravad Premium liigas, Rauno Sappinen jäi tänavu kolmandat korda kuivale. Foto: Brit Maria Tael

Liider Tallinna FC Flora teenis Premium liiga 16. voorus viienda järjestikuse võidu, alistades kodusel A. Le Coq Arenal neile külla tulnud FC Kuressaare 3:0.

Flora lähiajalugu mängudes Kuressaarega oli roosiline ja ainult ime oleks vääranud tiitlikaitsja võitu. Seda ei juhtunud ja Flora sai näiliselt mängleva kergusega saarlastest jagu. Martin Miller avas 39. minutil skoori ning puhkepausile mindi Flora üheväravalises eduseisus. 54. minutil skooris Vladislav Kreida ja 59. minutil tegi Miller lõppseisuks 3:0. Tähelepanekud mängust:

1. Jürgen Henn vangerdas koosseisuga

Flora mängis küll kaheksandal kohal oleva Kuressaarega, aga peatreener Jürgen Henn ei lase end eriti vastasest mõjutada ega tee üldjuhul koosseisus väga suuri muudatusi. Seekord jäid aga pingile nii Konstantin Vassiljev, Henri Järvelaid kui ka Markus Soomets, keda asendasid vastavalt Henri Välja, Ken Kallaste ja Markus Poom. Rauno Alliku ei olnud Flora koosseisus ning tema asemel mängis Martin Miller.

Selle vangerduse tulemusel olid Flora pingil sellised mehed, nagu näiteks Vassiljev, Järvelaid, Soomets ja Frank Liivak. See näitab, kui sügav on Flora koosseis, sest ilmselt oleksid need neli mängijat ülejäänud Premium liiga klubides kindlad põhimehed. Selline luksus on praegu kasutada ainult valitseval meistril.

2. Flora unine algus, Kuressaare sümpaatne valmisolek

Flora ei olnud kohe avavilest mänguks valmis. Kui isegi oli, siis Kuressaare oli paremini valmis. Külalised olid esimese 20 minuti jooksul aktiivsemad ja duellides keskväljal edukamad, Flora eksis pealtnäha lihtsate söötudega ja üleminek Kuressaare väljakupoolele oli konarlik. Henn oli varakult väljaku kõrval püsti ja juhendas oma hoolealuseid. Mäng ei toiminud nii nagu Henn oleks tahtnud. Kuressaare ohtlikumad võimalused tulid kauglöökidest - korra lendas pall väravast mööda, teisel puhul oli valvel Matvei Igonen.

Mida mäng edasi, seda paremini sai Flora söödu käima. Just kiired ja otsustavad söödud tekitasid Kuressaarele peavalu. Rauno Sappinen oli mängu algul sisuliselt nähtamatu, aga kui pall tema jalale jõudis, siis oli Flora rünnak ohtlik. Sedapuhku leidis Premium liiga väravamasin heade söötudega kaaslasi, kuid Flora juhtvärav sündis hoopis 39. minutil Markus Poomi tsenderdusest, kui Martin Miller ennetas karistusalas Mairo Miili ja suunas palli Magnus Karofeldi selja taha.

3. Mängu saatus selgus teise poolaja algul

Flora sai küll avapoolajal värava kirja ja suuremad pinged maha, kuid mängu saatus otsustati teise poolaja algul, kui Vladislav Kreida kauglöök maandus Kuressaare väravas ja Henri Välja suurepärase läbisöödu realiseeris tabamuseks Miller. Seejärel oli mäng tehtud. Kusjuures Kreida sai sel hooajal kirja oma esimese ja Miller nii esimese kui teise tabamuse Premium liigas.

4. Tammeka, Levadia ja nüüd Kuressaare

Tekib küsimus: mis seob Tartu Tammekat, Tallinna Levadiat ja Kuressaaret? Lihtne vastus: Sappinen. Flora esiründaja on sel hooajal mänginud 16 mängu Premium liigas ja löönud kokku 16 väravat. Nüüd on Sappinen jäänud kuivale kolmes mängus, sest tal ei õnnestunud 2. voorus sahistada Tammeka (0:0 viik) ja 8. voorus Levadia (4:0 võit) võrku. Ja nüüd lisandus nimekirja 16. vooru mäng Kuressaarega (3:0 võit).

5. Mängu parim - Markus Poom

Markus Soometsa asemel algkoosseisu pääsenud Markus Poom hoidis keskvälja Flora kontrolli all ning oli rünnakute alustamisel korralikul tasemel. Tema söödud leidsid kaaslasi, kes seejärel omakorda tekitasid väravavõimalusi. Vajadusel liikus Poom appi äärele ning Milleri esimesele väravale andis just Poom mõõdetud tsenderduse karistusalasse.

Tallinna FC Flora - FC Kuressaare 3:0 (1:0)