Luup peale | Maardus võimalusi raisanud Paide keeras seisu ikkagi enda kasuks (0)

Paide Linnameeskond tuli Premium liiga 29. voorus võõrsil Maardu Linnameeskonna vastu 1:2 kaotusseisust välja ja võitis 4:2.

Kaks väravat lõi Sander Sinilaid. Võitjate eest skoorisid ka Mikel Gurrutxaga ja Kristofer Piht, Maardu meestest olid täpsed Vitali Gussev ja Deniss Malov.

Paide jõudis tänu võidule teisel kohal paiknevast Tallinna Levadiast kahe punkti kaugusele. Maardu jätkab viimasel tabelireal. Tähelepanekuid mängust:

1. Gussev näitas, et on ikkagi ründaja

Kuigi Paide domineeris avapoolaega täielikult, mindi vaheajale 1:1 viigiseisus. Esimese poolaja mõlemad väravad sündisid standardolukordadest. Paide läks juhtima, kui Bruno Caprioli andis nurgalipu lähistelt karistuslöögi trahvikasti ja Gurrutxaga skooris peaga. Maardu viigistas 43. minutil, realiseerides oma poolaja ainsa võimaluse - Sho Hayasaka teenis heast kohast karistuslöögi ja Gussev virutas selle üle müüri lati alla.

Teise poolaja alguses oli Maardu paduvihmas energiast tulvil ja tegi oma mängu parima perioodi. Mait Toom tõi paar palli posti äärest ära, kuid oli 57. minutil võimetu - Gussev andis söödu ja vahetusmees Malov tulistas ristnurka. Kahel eelmisel nädalal keskkaitses tegutsenud, kuid nüüd oma endisele positsioonile naasnud Gussev näitas seega värava ja resultatiivse sööduga, et tema koht on ründes.

2. Kaotusseis sundis Paide teravamalt mängima

Paide leidis end ootamatult tabeli punase laterna vastu kaotusseisust ja peatreener Vjatšeslav Zahovaiko hankis endale närviliselt kollase kaardi. Paide mäng aga paranes, mehed hakkasid tegema teravamaid liigutusi ning teise poolaja keskel löödi kaks väravat. Esmalt triblas Karl Mööl karistusalasse ja Deniss Kovtun suutis tema jalalt palli vaid veidi eemale lükata, kust Sinilaid selle madalalt ettenurka kõmmutas. Seejärel jõudis Yann Michael Yao tsenderdusest sihile Kristofer Piht, kes oli vaid kolm minutit varem vahetusest väljakule astunud.

Lõppseisu vormistasid külalised kõige viimasel rünnakul. Erik Grigorjevilt raske tagasisöödu saanud Ilja Kassjantšuk kaotas palli Yaole, kes söötis Andre Frolovile, kes söötis Sinilaidile, kes lükkas palli tühja võrku.

3. Paide raiskas ohtralt võimalusi

Juba kuuendal minutil jättis Paide esimese oivalise võimaluse realiseerimata, kui Frolov paremalt äärelt tsenderdas ja Yao viiekasti joonelt üle lõi. Tõeline momentide raiskamine toimus aga teisel poolajal, kui Maardu oma liine kõrgemale tõstis ja Paide kodumeeskonna liinide taha jooksma pääses, kuid kehvasti rünnakuid lõpetas.

Kaks korda pääses väravavahiga silmitsi Ander Ott Valge. Tal oli mõlemas olukorras kõrval ka Yao olemas, aga Valge lõi isekalt peale. Esimene löök tabas posti, teise tõrjus Kassjantšuk ära. Posti tabas ka Mööli sooritus. Lisaks jättis kaks üks-ühele olukorda realiseerimata Piht, kes saatis ühe palli üle värava ja veeretas teise liiga nõrgalt tagumise nurga suunas, nii et Kassjantšuk jõudis tõrjuda. Paar korda traiblas karistusalasse Yao, kelle viimistlus jättis samuti soovida.

4. Mängu parim - Sander Sinilaid

Sinilaid aitas kahe väravaga Paidel kaotusseisust võita. Tal on nüüd sel liigahooajal kirjas kokku seitse tabamust.

18. septembril kell 19.00 Maardu kunstmuruväljakul

Maardu Linnameeskond - Paide Linnameeskond  2:4 (1:1)
43. Vitali Gussev, 57. Deniss Malov - 20. Mikel Gurrutxaga, 65., 90+4. Sander Sinilaid, 69. Kristofer Piht

Väravasöödud: 43. Sho Hayasaka, 57. Vitali Gussev - 20. Bruno Souza Caprioli, 65. x, 69. Yann Michael Yao, 90+4. Andre Frolov
Hoiatused: 39. Vitali Gussev, 58. Vadim Aksjonov, 76. Sho Hayasaka - 30. Bruno Souza Caprioli, 55. Ander Ott Valge, 90+3. Kristofer Piht
Mänguolud: +10, pilves ilm; kunstmuru heas seisukorras