Luup peale | Maardu oli hiljutise Leedu täienduse abil Kuressaarest üle (galerii!) (0)

Maardu Linnameeskond võitis Premium liiga 24. voorus koduväljakul FC Kuressaaret 2:1. Võõrustajad läksid 2:0 juhtima, enne kui külalised penaltist ühe värava tagasi lõid.

Oma Premium liiga debüüdi tegi 16-aastane Stanislav Tsõmbaljuk, kes pääses vahetusest platsile viimasel üleminutil. Tähelepanekuid mängust:

1. Maardu oli selgelt parem meeskond väljakul

Hoolimata muruväljaku kesisest kvaliteedist, kombineeris Maardu esimesel poolajal enesekindlalt ja domineeris mängu. Nii enne kui ka pärast avaväravat oli võõrustajatel hea võimalus peaga skoorida - ühel juhul Vitali Gussev tsenderdas ja Domantas Antanavicius lõi, teises olukorras olid rollid vastupidised -, kuid pealöögid lendasid napilt üle või mööda.

Skoor avati 31. minutil, kui saarlased tegid Maardule kingituse. Mairo Miili audiviske järel tegi ohtlikus tsoonis jämeda sööduvea Oliver Rass, kes lükkas palli otse Antanaviciuse jalale. Leedukas vedas palli karistusalasse ja lõi teravalt ette üles nurka - 1:0.

Teisel poolajal, 56. minutil kasvatas kapten Ilja Zelentsov Maardu eduseisu, suunates peaga Kotaro Amemiya nurgalöögi tagumise posti kõrvale.

2. Maardu tegi ühe kingituse vastu

Viimaseks paarikümneks minutiks tõi mängu pinge tagasi Maardu paremkaitsja Vladislav Ogorodnik, kes libistas karistusala nurgas Sander Lahele jalgadesse. Tänavu Premium liigas enim penalteid määranud Roomer Tarajev ei jätnud loomulikult viga fikseerimata.

Seitse minutit varem kollase kaardi saanud Ogorodnik pääses teisest kollasest (kuigi Tarajev on ka enim punaseid kaarte jaganud), kuid mitte väravast, sest Märten Pajunurm saatis penalti kindlalt alla nurka. Ilja Kassjantšuk hüppas õiges suunas, aga ei küündinud pallini.

Kuressaare proovis pikkade pallide abil viigiväravani jõuda. Nurgalööke saarlased teenisid, kuid mitte enamat.

3. Kuressaare mõõn muutis väljalangemisheitluse ülipõnevaks

Kolmandat korda järjest lõppes nende klubide kohtumine kodumeeskonna minimaalse võiduga. Kuressaare on nüüd ilma võiduta 12 liigamängu järjest ehk terve hooaja teise kolmandiku. Jan Važinski hoolealused hoiavad endiselt seitsmendat kohta ja Maardu on jätkuvalt viimane, aga nende klubide vahe kahanes kahele punktile.

Kure ja Maardu vahele mahuvad ära ka Tallinna Kalev ja Viljandi Tulevik. Hooaja viimane kolmandik peaks seega väljalangemisheitluse seisukohalt ülipõnev tulema.

4. Mängu parim - Domantas Antanavicius

Alles oma teise Eesti liiga mängu teinud 20-aastane leedukas oli Maardu rünnakutel silmapaistev ning ta avas hea löögiga skoori. Kahjuks ei läinud postide vahele tema akrobaatiline kannalöök.