Luup peale | Levadia sai Islandil kaotuse, aga ka päästva võõrsilvärava (0)

Tallinna Levadia alustas Euroopa liiga esimese eelringi mänge võõrsil 1:2 kaotusega Stjarnanile (Island).

Võõrustajad läksid Thorsteinn Mar Ragnarssoni tabamustest 2:0 juhtima. Avavärav sündis pärast Rasmus Peetsoni pallikaotust, kui Levadia kaitseliini keskel oli suur auk, kuhu Daniel Laxdal söötis. Teisele tabamusele andis Hilmar Arni Halldorsson söödu samuti keskelt läbi.

79. minutil lõi Levadia võõrsilvärava Nikita Andrejev. Tähelepanekuid mängust:

1. Morelli jättis hiilgavad võimalused kasutamata

Joao Morelli jättis 12. minutil esimese suurepärase võimaluse realiseerimata. Olukorra algatas Andrejev, kes libistades palli keskkaitsjalt ära võttis ja Mark Oliver Roosnupule söötis. Roosnupu löögi suutis vastutulnud puurivaht tõrjuda, kuid pall põrkas Joao Morellile, kellel oli ees praktiliselt tühi värav. Levadia ründav poolkaitsja libises aga hetkel, kui mänguvahendi endale rinnaga ette võttis, ja järgnev löök ebaõnnestus.

Avapoolajal sai Morelli ühe väga hea võimaluse veel, kui Levadia ilus söödumäng viis ta 15 meetrilt löögile, aga väravavaht jõudis piisavalt vastu tulla ja end piisavalt suureks teha ning suutis tõrjuda.

Üldiselt domineeris kõrgetempolist ja võitluslikku esimest poolaega Stjarnan, kes lisaks väravale tabas korra posti.

2. Lepmets põhjustas haruldase penalti

63. minutil 0:1 kaotusseisus põhjustas Levadia puurivaht Sergei Lepmets harvanähtavalt rumala penalti. Ta oli tsenderduse kindlalt püüdnud, kuid ägestus ründaja peale, kes teda veidi torkima tuli, ja pani vastasele jõuliselt jala ette.

Lepmets lappis oma rumaluse ise ära, kui tõrjus enda poolt vaadates alt vasakult Halldorssoni soorituse.

3. Konkurendi ja kaptenipaela saanud Andrejev lõi ülitähtsa värava

Levadia esiründaja Andrejev sai endale hiljuti konkrendi, kui klubisse toodi Erick Moreno, ja paistab olevat kohe paremini mängima hakanud. 72. minutil, kui Dmitri Kruglov välja vahetati, usaldati Andrejevile kaptenipael ja seda usaldust õigustas ründaja täielikult.

79. minutil klaarisid islandlased peaga Morelli karistuslöögi, aga Kirill Nesterovi jätkutsenderduse suunas Andrejev esiposti juurest võrku.

Sellel, kas võõrsil avamäng kaotada 0:2 või 1:2, on väga suur vahe. Tänu Andrejevi võõrsilväravale on meeskondade edasipääsuvõimalused (edasipääsejat ootab Espanyol) nüüd umbes 50:50, ilma selleta oleks Levadial keeruliseks läinud.

4. Levadia kaotas veel ühe poolkaitsja

Levadia, keda vaevavad keskväljameeste Igor Žurahhovski ja Juri Tkatšuki traumad, sai avapoolaja lõpus uue põntsu, kui vigastada sai äärepoolkaitsja Mark Oliver Roosnupp, kes peab nüüd ilmselt korduskohtumise vahele jätma.

Õnneks andis Roosnupu asemele platsile vahetatud Nesterov teisel poolajal väravasöödu.