Luup peale | Kuressaare tasus Tulevikule suure kaotuse eest hooaja suurima võiduga (galerii!) (0)

FC Kuressaare alistas Premium liiga kümnendas voorus Viljandi Tuleviku 3:0, kaks väravat lõi Sander Laht ja ühe Silver Alex Kelder.

Skoori avas Kuressaare juba kuuendal minutil, kui Marco Lukka andis oma väljakupoolelt pika söödu ette Tuleviku kaitseliini taha ja sinna sööstnud Laht saatis ühe puutega tugeva palli posti kõrvale.

20 minutit hiljem eksis oma karistusala lähistel sööduga Tanel Lang. Joonas Soomre sai palli kätte, liikus sellega kasti ja lõi. Karl-Romet Nõmm tõrjus jalaga, kuid tagasipõrganud palli lükkas Kelder võrku.

Teisel poolajal vormistas Laht lõppseisu, kui Kelderi madal tsenderdus Nõmme kehva käepuute kaudu temani jõudis. Tähelepanekuid mängust:

1. Sama meeskonna vastu suurim kaotus ja suurim võit

FC Kuressaare senise hooaja suurim kaotus tuli 7. juunil just Tulevikult, kui Viljandis alistusid saarlased 0:5. Tänane 3:0 paremus sama vastase üle tähistab aga Kure senise hooaja suurimat võitu.

Tulevikul on seega keeruline teha juulis sama head kuud kui juunis, mil viljandlased võitsid viiest kohtumisest neli ja kaotasid ainult Tallinna Florale. Tuleviku järgmine vastane ongi jälle Flora.

2. Kuressaare võttis õige väljakupoole

Maikuus pärast koduväljakul Nõmme Kaljult saadud 0:2 kaotust ütles Laht: "Ma arvan, et meil kapten [Märten Pajunurm] keeras asja veits nässu, oleks pidanud võtma kohe alguses taganttuule. See määras tegelikult alguses päris palju."

Nüüdseks oli Pajunurm nähtavasti teinud õiged järeldused ja valis täna esimeseks poolajaks taganttuule. Kuressaare kasutas selle ära, läks agressiivselt peale ja tegi avapoolajal kõrget pressingut. Teise värava olukorras võideti hea pressiga pall Tuleviku karistusala lähistel. Vaheajaks olid külalised juba raskes seisus.

Teisel poolajal mängis Tulevik küll palliga rohkem, aga jäi teravuste loomisega hätta.

3. Väravapõua esiletõstmine Sander Lahte ei häirinud

Üleeile täitus täpselt aasta aega Sander Lahe eelmisest väravast. Kuressaare suhtus asja eluterve huumoriga, küsis nii ründajalt endalt kui ka peatreenerilt Roman Kožuhhovskilt selle kohta kommentaare ning korraldas Facebookis ennustusvõistluse, millal Laht järgmine kord skoorib.

Nagu näha, siis 28-aastast edurivimeest sedasorti tähelepanu ei häirinud, kuna aastase väravapõua lõpetas ta juba tänase mängu kuuendal minutil. Temasse uskusid ka enamik ennustusmängus osalenutest, kes pakkusidki, et Laht skoorib täna.

4. Mängu parim - Sander Laht

Laht reageeris Facebookis ennustusmängu kommentaarile "[lööb järgmise värava] 2027 viienda liiga kolmandas tsoonis FC Hiiumaa vastu" naerunäoga ning sahistas täna Tuleviku vastu kaks korda.