Luup peale | Küll on hea, kui sul on Navas, Neymar ja Mbappe (0)

Pildil on kaks väravasöötu ja kaks väravat ehk Neymar ja Kylian Mbappe. Foto: Scanpix / Kai Pfaffenbach / REUTERS

Valitsev Euroopa meister Müncheni Bayern kaotas Meistrite liiga veerandfinaali avamängus koduplatsil 2:3 PSG-le. Mulluse finaali kordusetendus toimub nüüd kahes vaatuses ja esimeses duellis haaras edu finaali kaotaja.

Bayernit ei saanud täna aidata kroonimata maailma parim jalgpallur Robert Lewandowski ja Serge Gnabry. Vaatamata sellele suudeti lumesajus 90 minutit PSG värava suunas turmtuld anda, kuid võiduni see neid ei vedanud - Keylor Navas jäi pea igale poole ette ning PSG ründajad olid teisel pool täpsemad.

Juba kolmandal minutil šokeeris PSG Bayernit ideaalse kontrarünnakuga - Angel Di Maria, Neymar, Kylian Mbappe trio sai hoo üles ja välkkiirelt jõuti vastase karistusalasse. Mbappe tulistas lõpetuseks palli läbi Manuel Neueri esimesse posti ja kindlasti tunneb Bayerni kapten, et oleks pidanud selle löögi ära võtma.

Mbappe värav sündis 149. sekundil ja viimati suutis keegi Meistrite liiga kohamängudel Bayernile nõnda kiirelt ära koksata 11 aastat tagasi, kui sellega sai hakkama Manchester Unitedi legend Wayne Rooney. Toona kulus inglasel aega 63 sekundit.

Kuigi Bayern sellest ei murdunud, siis jätkas PSG oma olukordadest maksimumi võtmist ja Neymari teise oivalise väravasöödu järel leidis võrgu üles meeskonna kapten Marquinhos. Kaks minutit hiljem võeti brasiillane juba vigastuse tõttu välja, põhjuseks paistis olevat kubemetrauma.

Esimesel poolajal tegi PSG kaks pealelööki ja saadi kaks väravat. Bayern sai enda 15 üritusest sisse ühe ja selle autoriks oli Lewandowskit asendav Eric Maxim Choupo-Moting, kes suunas stiilselt võrku Benjamin Pavardi löögiürituse. Teise poolaja alguses realiseeris Joshua Kimmichi karistuslöögi Thomas Müller.

Kuigi mäng oli justkui pöördunud, siis PSG ründemootor töötas endiselt õlitatult. Mbappe pääses jooksma ja sellest piisaski. PSG saab Pariisi naasta 3:2 eduseisus. Soccernet.ee tegi kohtumisest järgmised tähelepanekud:

1. Bayern tegi peaaegu kõik õigesti, aga ...

Kui üks võistkond teeb koduplatsil 31 pealelööki vastaste kuue vastu, siis on põhjendatud ootus, et esimene võidab mängu. Nii ei läinud. Keylor Navas tegi lihtsalt oivalise partii ja tegi koguni kümme (!) tõrjet. Robert Lewandowski ja Serge Gnabryga Bayern oleks olnud veelgi ohtlikum, aga selle taha pugeda ei saa. Ka Eric Maxim Choupo-Moting, Thomas Müller, Leroy Sane ja Kingsley Coman oleks pidanud olema piisavalt klassiga nelik, et 31 löögist enamat välja pigistada.

Veelgi ilmestavat statistikat: Bayern tegi PSG karistusalas 69 pallipuudet, PSG tegi teises otsas kümme. Bayern tegi peaaegu kõik õigesti, aga palli ei löödud väravasse!

Mauricio Pochettinost sai ühtlasi esimene peatreener, kes 2019. aastal Müncheni Bayerni peatreeneriks saanud Hansi Flicki kaotajana platsilt minema saatnud. Viimasest 19 Meistrite mängust oli Bayern võitnud 18 ja viigistanud ühe. Kõva sõna!

Thomas Müller tegi oma ära, aga sellest jäi väheks. Foto: Scanpix / Lukas Barth-Tuttas 7 EPA

Ahjaa, Manuel Neuer enda mänguga ilmselt rahul ei ole. Tema raamide suunas tuli lõpuks neli pealelööki, millest kolm lendasid ka võrku. Ühe Neymari supervõimaluse tõi sakslane ära, aga eriti kripeldama jääb esimene Mbappe löök.

2. PSG saab oma staaridele loota

Mauricio Pochettino ladus tänase mänguplaani meeskondlikule kaitsele. See tähendab, et tõesti kaitsti meeskondlikult ja ka Neymar pidi kõvasti rassima ja higistama. Sageli primadonna kuulsusega Neymar tõestas taas kriitikutele, et kui on vaja, siis tuleb ta kohale ja annab endast kõik. Nii ei pakkunud ta ka kuigi palju kurikuulsat kätelaiutamist ja maasaelemist, vaid tõusis esimesel võimalusel krapsti püsti.

Neymari mängueelne Instagrami postituse pealkiri: "Inimesed ei mõista, kui sõltuvuses ma olen võitmisest."

Aga kui PSG kaitses palli kätte sai, siis tundus Pochettino joonistatud edasine mänguplaan lihtne. Neymar, Mbappe, Di Maria ja Draxler pidid tegema seda, milles nad nii head on. Kiirelt alt üles ja paljuski individuaalsete oskuste pealt väravani välja. Sageli töötas.

Esimesel poolajal tegi PSG kaks pealelööki ja tuli kaks väravat. Tegelikult käis pall võrgus ka kolmandat korda, aga Mbappe oli oma kümne sentimeetri jagu suluseisus ja nii jäi see lugemata.

Teine poolaeg jätkus sarnases joones ehk iga kord, kui Neymar või Mbappe palli sai, siis oli ohtlik. Bayerni kaitsjad ei saanud oma tööga hakkama ja selle ilmestuseks tegi Hansi Flick juba esimesel poolajal kaks näiliselt taktikalist vahetust - välja võeti nii kaitsev poolkaitsja Leon Goretzka kui keskkaitsja Niklas Süle. Eriti paremaks ei läinud.

Tuleb välja, et miljonitega saab suhteliselt häid jalgpallureid soetada. Neymari saldosse jäi kaks väravasöötu, Mbappele kaks väravat.

Keylor Navas. Foto: Scanpix / Kai Pfaffenbach / REUTERS

3. Mängu parim - Keylor Navas

Tõenäoliselt kõige alahinnatum väravavaht tippjalgpallis. Real Madrid otsustas 2018. aastal, et meeskonna kolm korda järjest Meistrite liiga võiduni tõrjunud Keylor Navas pole piisavalt hea ja vaja on Thibaut Courtois'd. Järgmisel suvel kolis Navas PSG-sse - oma esimesel hooajal jõuti Meistrite liiga finaali, nüüd on järjest magama pandud nii Barcelona kui Bayern. Paljuski tänu Navasele!

31 pealelööki, neist 12 raami. See oli ikka julm andmine, mis Costa Rica mehe värava ees toimus, aga Navas kestis ära. Kumbagi väravat poleks isegi Courtois ära toonud.

Müncheni Bayern - PSG 2:3 (1:2)
37. Eric Maxim Choupo-Moting, 60. Thomas Müller - 3., 68. Kylian Mbappe, 28. Marquinhos