Luup peale | Kahest latipõrkest üks oli õnnelik ja Eesti võitis haruldasest väravast Lätit (galeriid!) (0)

Eesti naiste koondis pidas täna esimese koroonapausijärgse kohtumise, alistades koduses sõprusmängus Läti 1:0. Värava lõi Kristina Bannikova otse nurgalöögist.

Eesti oli eelnevalt omavahelistes mängudes Läti vastu jäänud kuues järjestikuses matšis kuivale. Seekord läks pall lõunanaabrite võrku 53. minutil, kui Bannikova nurgalöök puurivahi Sofja Nesterova käte ja lati kaudu väravasse põrkas. Nesterovat häiris ka tema ees seisnud ründaja Liisa Merisalu.

Tähelepanekuid mängust:

1. Esimene latipõrge palli väravasse ei viinud

Eesti läks kohe aktiivselt rünnakule ja teenis esimese kolme minutiga kaks nurgalööki. Hiljem mäng rahunes, aga jätkus kodunaiskonna kontrolli all.

Eesti oli avapoolajal väravale kõige lähemal 30. minutil, mil Merisalu kauglöök raksatas latti, latist põrkas pall väljakule tagasi. Läti puurivahti Sofja Nesterovat ei suutnud eestlannad kahjuks eriti palju proovile panna, tal tuli avapoolajal püüda vaid paar aeglaselt keskele lennanud ohutut lööki.

2. Lätlannad polnud rünnakul ohtlikud

Läti ei hakanud Eesti kaitsjaid kõrgelt pressima ja lubas neil rahulikult palli kõigutada. Tsenderdustega said kompaktsed külalised oma karistusalas reeglina kenasti hakkama.

Ründetegevus lätlannadel aga eriti hästi välja ei tulnud, palju tehti ebatäpseid pikki sööte. Nende ainus väga ohtlik olukord tekkis Eesti puurivahi Karina Korgi eksimusest 18. minutil, kui Kork väljaspool karistusala palli kaotas. Järgnenud lätlannade pealelöögi tõrjus peaga värava eest keskkaitsja Kairi Himanen.

3. Bessmertnõi tegi 32-aastaselt koondisedebüüdi

Aastaid Pärnu JK-s mänginud, tänavu Pärnu Vapruse ridadesse kuuluv Marve Bessmertnõi tegi täna oma koondisedebüüdi, kuigi on juba 32-aastane.

Bessmertnõi kuulus põhikoosseisu ja mängis paremkaitses 74 minutit ning vahetati seejärel krampidega puhkama. Ta tegi korraliku esituse ja kaitses tal probleeme ei tekkinud, ehkki mõnes olukorras kiirustas pika palli ettelöömisega.

Kaks potentsiaalset debütanti - Marie Heleen Lisette Kikkas ja Rahel Repkin - jäid varupingile.

Kristina Bannikova tabamus otsustas mängu saatuse. Foto: Hendrik Osula

4. Mängu parim - Kristina Bannikova

Keskpoolkaitses tegutsenud Bannikova harukordne nurgalöök oli see, mis mängu otsustas. Tema kornerist oleks 79. minutil peaaegu skoorinud ka Katrin Loo, kelle madal löök rikošeti kaudu valeltpoolt küljevõrku sahistas. Bannikova kontrollis kenasti keskvälja ja langes tihti keskkaitsjate vahele rünnakuid ehitama.