Luup peale | Flora korraldas hooaja lõpetuseks suurima purustustöö (galerii!) (0)

Premium liiga viimases voorus teenis Tallinna Flora enne meistrikarika kättesaamist hooaja suurima võidu, alistades võõrsil tabeli punase laterna Maardu Linnameeskonna 12:0.

Skoor avati 22. minutil. Rauno Alliku löök tabas nurgalöögi olukorras Erik Grigorjevi kätt. Erik Sorga saatis penalti kindlalt üles nurka, vormistades oma liigahooaja 30. tabamuse.

34. minutil jõudis Sho Hayasaka valesööt Vlasi Sinjavskini, kes möödus kergel sammul Deniss Malovist ja lõi 15 meetrilt alla nurka.

Avapoolaja kaks viimast väravat sündisid kiiretest vasturünnakutest. Eelviimase söödu andis mõlema tabamuse puhul Sorga. Viimase söödu said kirja Henri Järvelaid ja Sinjavski, värava lõid Alliku ja Markus Poom.

Teisel poolajal lagunes Maardu täielikult. Gert Kamsi tsenderduste järel skoorisid Anselmi Mikael Nurmela ja Poom. Siis lõi Alliku söödust värava Herol, kes andis ise kaks järgmist väravasöötu Konstantin Vassiljevile ja Frank Liivakule.

Kamsi tsenderdusest lõi kohtumise kümnenda värava Sorga, kes tegi seejärel eeltöö Liivaku tabamusele. Lõppseisu vormistas nurgalöögi saginas Nurmela.

Pärast kohtumist võis Flora pidu alata. Eesti Jalgpalli Liidu president Aivar Pohlak ulatas kapten Kamsile meistrikarika, fännid loopisid peatreener Jürgen Henni õhku.

Tähelepanekuid mängust:

1. Flora tabas neli korda latti

Lisaks 12 väravale kolistati tavatult palju - neli korda - latti. Kõik need neli olukorda leidsid aset teisel poolajal.

Latti raksatasid Järvelaidi tugev kauglöök, Sinjavski lähilöök ning korneritest Nurmela ja Märten Kuuse peapallid.

2. Maardu kaitsemäng ei kannata kriitikat

Esimesel pooltunnil löödi Maardule vaid üks värav ja sedagi pärast Grigorjevi õnnetut käepuudet penaltist. See, mis järgnes, oli aga kodumeeskonna poolt vaadates täiesti kohutav.

Maardu läks kohati liiga uljalt rünnakule, mis karistati Flora kiirete kontrarünnakute poolt ära. Aga isegi kui mehed justkui kaitsepositsioonidel olemas olid, mängiti liiga tujutult ja lasti vastastel kergelt väravaid taguda.

Hooaja kokkuvõttes lubas Maardu endale lüüa 118 väravat. Niimoodi Premium liigas mängida ei saa ja meeskond langes õiglaselt Esiliigasse tagasi.

3. Tõrvatilgaks meepotis Jäägeri trauma

Ainsaks tõrvatilgaks Flora meepotis oli täna kergelt lonkama hakanud Enar Jäägeri sunnitud väljavahetamine 35. minutil.

Hiljuti pikaajaliselt vigastuspausilt naasnud ja järgmisteks mängudeks koondisekutse saanud Jääger maandus nurgalöögi olukorras õnnetult kanna peale. Loodetavasti ei panda talle tõsist diagnoosi.

4. Mängu parim - Vlasi Sinjavski

Ühtlaselt hästi tegutsesid kõik florakad, aga Sinjavski oli silmapaistev just esimesel poolajal, kui mäng juba ära otsustati. Avavärava olukorras viis Sinjavski palli peaga värava ette, teise lõi ta individuaalse meisterlikkusega ise ja neljandale tabamusele andis ta resultatiivse söödu.

9. novembril kell 13.00 Maardu kunstmuruväljakul

Maardu Linnameeskond - Tallinna FC Flora 0:12 (0:4)
22. pen., 84. Erik Sorga, 34. Vlasi Sinjavski, 42. Rauno Alliku, 44., 52. Markus Poom, 48., 90+1. Anselmi Mikael Nurmela, 53. Herol Riiberg. 76. Konstantin Vassiljev, 77., 88. Frank Liivak

Väravasöödud: 22., 53. Rauno Alliku, 34. x, 42. Henri Järvelaid, 44. Vlasi Sinjavski, 48., 52., 84. Gert Kams, 76., 77. Herol Riiberg, 88. Erik Sorga, 90+1. Frank Liivak