Luup peale | Esimesel poolajal talveunes olnud Sepa rekordpublik kannustas Tammeka võidule (galerii!) (0)

Tristan Koskor võiduväravat tähistamas. Foto: Liisi Troska / jalgpall.ee

Tartu Tammeka ja Viljandi Tuleviku hooaeg algas põhimõttelise lahinguga, kus kodumeeskond tänu tugevale teisele poolajale 2:1 võidu sai.

Tuleviku peatreener Sander Post saatis platsile küll hirmuäratava edurivi, kus Kristjan Kase selja taha koosnes uutest mängijatest terav kolmik - äärtel müttasid Pavel Marin ja Sander Kapper, keskel aga Herol Riiberg. Avapoolaeg lõppeski Tuleviku võiduga, kuna Heroli teenitud vea järel saatis Martin Allik karistusalasse terava tsenderduse, mille Kristjan Kask võrku läkitas.

Tammeka tegi aga riietusruumis õiged järeldused, mille tagajärjel teine poolaeg neile kuulus. Tristan Koskor ja Artur Uljanov jätsid küll kahe peale palju sajaprotsendilisi võimalusi löömata, ent sellest suurt lugu ei ole. Daaniel Maanase karjääri esimene Premium liiga värav tõi tabloole viigi ning Koskor lõi 72. minutil Tammeka võidule. Soccernet.ee tegi kohtumisest järgmised tähelepanekud:

1. Kas võidu võti oli publik?

Tammeka peab oma kevadised kodumängud traditsiooniliselt Sepa staadionil, kus publikutoel varemgi suurepäraseid esitusi tehtud. Täna kogunes Ropkasse 568 pealtvaatajat, mis on staadioni rekord. Avapoolajal veel eriti häälepaelu käima ei saadud, aga teisel oli mullusest tuttav Tartultrate punt juba tasemel. Mürtsus trumm, laul oli vali ning tribüünil valitses hoopis teine emotsioon. See omakorda kannustas ka mängijaid, kes publikule kahe väravaga tasus. Avavoorus oli 568 pealtvaatajast enam (903) vaid hooaja esimeses mängus Flora ja Legioni vahel.

2. Võitis loogika

Mängu alustas Tammeka ehk sutsu domineerivamalt, aga tõsi on, et tervikuna õnnestus Tulevikul avapoolajal oma tahtmine peale suruda. Kui Tammekal midagi Tuleviku kolmandikul teha õnnestus, siis peamiselt vaid pikkade pallide toel ehk positsioonirünnakust nende puhul eriti rääkida ei saanud.

Seevastu teisel poolajal oli mäng peamiselt just Karl-Romet Nõmme värava lähistel. Tammeka suutis üles võtta ridamisi kontrarünnakuid, mille tagajärjel Tristan Koskor korduvalt Nõmmega silmitsi pääses ja ühe ka ära realiseeris. Tammeka ründajad jätsid aga kolmanda löömata ja nii unistas Tulevik kuni lõpuni viigipunktist, mida lõpuks siiski ei tulnud.

Kohati käis Tammeka mängija Tuleviku väravas, aga palli sinna kaasa ei õnnestunud saada. Foto: Liisi Troska / jalgpall.ee

Ehk siis - Nõmm pidi imetõrjeid tegema, Pechter mitte. Tammeka pani teisel poolajal oma paremuse maksma rohkem kui Tulevik esimesel.

3. Tulevikku tasub võtta tõsiselt

Viljandi täna küll kaotas, aga näitas, et talvised täiendused on meeskonda oluliselt täiendanud. Kolmikust Herol, Kapper ja Marin juba rääkisime, aga täna olid mehe eest väljas ka Nikita Komissarov, Jeremiah Dabrowski ning pingilt sekkus Marco Budic. Ja maikuus on tagasi oodata ka Kaimar Saagi, kes tänast mängu tribüünilt jälgis. Ja pingile jäi veel Joseph Barrow. Tõenäoliselt ei kerki Tulevik (veel) päris suurde mängu, aga keegi ei saa nende vastu minna poolkõvaga.

Tauno Tekko. Foto: Liisi Troska / jalgpall.ee

4. Mängu parim - Tauno Tekko

Platsil polnud täna mängijat, kelle individuaalne sooritus teistest pea jagu üle oleks olnud, aga Tammeka kapteni meeskonna sidumise võime ja mängijatarkus on märkimisväärne. Targad ja strateegilised vead (millest, tõsi, ühe tagajärjel sündis Tuleviku värav), suurepärased standardolukorrad ja kavalad söödud.