Luup peale | Benzema pealöögid viisid Real Madridi alagrupi võitjaks (0)

Karim Benzema. Foto: Gertrud Alatare

Meistrite liiga alagrupi viimasele voorule kolmandalt kohalt vastu läinud Real Madrid alistas Mönchengladbachi Borussia 2:0 ning võitis grupi.

Mõlemad väravad lõi avapoolajal peaga Karim Benzema. Esimese puhul andis paremalt äärelt hea tsenderduse Lucas Vazquez ja teise puhul Rodrygo.

Benzema lõi hilisema kohtumise jooksul veel kaks korda peaga raamide vahele, aga need pallid Yann Sommer püüdis.

Kuigi Real oli Donetski Šahtarile kaks korda kaotanud ning Mönchengladbach oli Šahtari purustanud skooridega 6:0 ja 4:0, siis tänases mängus see mitte kuidagi ei peegeldunud. Madridi meeskond kontrollis mängu kenasti, tegi pidevalt häid äärevahetusi ja söötis palli ning tekitas palju väravavõimalusi. Tähelepanekuid mängust:

1. Real tabas kolm korda väravaraame

Seisul 2:0 tabas Real kolm korda väravaraame. Vazquezi madalast tsenderdusest lõi Luka Modric avapoolaja lõpus Sommeri näppude kaudu posti. Teisel poolajal virutas Vazquez ise posti.

73. minutil tõrjus Sommer hiilgavalt posti äärest Sergio Ramose pealöögi ning Benzema kõmmutas tagasipõrganud palli latti.

Mönchengladbachil oli seega õnne, et kaotus tuli numbritega 0:2. Modric lõi ühe korra veel palli väravasse, aga see tühistati, kuna Raphael Varane oli eelnevalt suluseisus.

2. Mönchengladbachi parima võimaluse raiskas Plea

Mönchengladbachi kohtumise vähestest momentidest parim tekkis 25. minutil 0:1 kaotusseisus. Florian Neuhaus andis hea läbisöödu ja Alassane Plea pääses Thibaut Courtois'ga silmitsi. Plea tõstis pehmelt üle puurivahi, aga pall veeres väravast mööda.

Borussia teise poolaja parim võimalus avanes samuti Pleal, kes karistuslöögijärgses olukorras valeltpoolt küljevõrku sahistas. Eelmise viie vooruga viis väravat löönud prantslane jäi täna kuivale.

3. Mönchengladbach pääses ikkagi edasi

Kuna enne tänaõhtuseid mänge mahtusid Meistrite liiga B-alagrupis kõik klubid kolme punkti sisse (Mönchengladbach 8, Donetski Šahtar 7, Real 7, Milano Inter 5), kõigil oli võimalus edasi pääseda ja kõigil oli võimalus välja langeda, siis võis arvata, et jooksev meeskondade järjestus muutub õhtu jooksul korduvalt. Aga muutus ainult üheksandal minutil, kui Benzema Hispaanias skoori avas, ja rohkem enam mitte.

Mönchengladbach pidi kaotuse korral lootma teise samaaegse mängu viigile ning sakslaste õnneks jäigi Interi ja Šahtari kohtumine 0:0 viiki. Mönchengladbach pääses seega teisena alagrupist edasi, Šahtar sai kolmandana Euroopa liiga pileti ja Interile jäi viimane koht.

Kokkuvõttes pääsesid kaheksandikfinaali kõik neli Hispaania klubi (Real, Atletico Madrid, Sevilla, Barcelona) ja kõik neli Saksamaa klubi (Mönchengladbach, Müncheni Bayern, Dortmundi Borussia, RB Leipzig). Kusjuures Real oli ainus Hispaania sats, kes oma alagrupi võitis.

Real Madrid - Mönchengladbachi Borussia  2:0 (2:0)