Luup peale | Barcelona proovis häbi maha pesta, aga Bayerni masinavärk toimis ideaalilähedaselt (1)

Barcelona - Bayern 0:3. Robert Lewandowski 2, Thomas Müller 1. Foto: Scanpix / Albert Gea / Reuters

Barcelona ja Müncheni Bayerni eelmine omavaheline mäng lõppes Saksamaa suurklubi 8:2 võiduga. Seekord nii palju väravaid ei löödud ja katalaanid nii suurt kaotust ei saanud, kuid kodusel Camp Noul jäädi Meistrite liiga alagrupiturniiri avavoorus Bayernile siiski 0:3 alla.

Mäng algas tempokalt ja mõlemad meeskonnad soovisid initsiatiivi endale saada, aga kummalgi see kohe ei õnnestunud. Robert Lewandowski mängis 14. minutil Leon Goretzka karistusala lähistelt löögile, aga pall maandus Ronald Araujo rikošetist Marc-Andre ter Stegenile sülle ja minut hiljem lendas Sergi Roberto ülepuusalöök selgelt üle värava.

Ter Stegen tegi 19. minutil ühekäetõrje, kui pareeris Leroy Sane löögi. Bayern sai seejärel surve peale ja neil avanesid mõned poolvõimalused. Väga hea väravavõimalus oli 27. minutil Jamal Musialal, kuid Gerard Pique blokeeris lähilöögi. Minut hiljem sai aga Araujo Memphis Depay tsenderdusest löögile, aga sihik polnud paigas.

Mäng oli mõlemalt meeskonnalt hoogne ja atraktiivne, aga Bayern oli veidi domineerivam pool. See kasutati ära 33. minutil, kui Thomas Mülleril oli 20-25 meetri kaugusel Barcelona väravast tohutult ruumi - kogenud sakslane läks löögile ja tabas Eric Garcia tagumikku, ter Stegenil ei õnnestunud rikošetile reageerida. Bayern haaras juhtohjad.

Teise poolaja esimese löögi sooritas 50. minutil Sergio Busquets, aga selle blokeeris ei keegi muu kui Müller. Kaks minutit hiljem kombineeris Bayern karistusala lähistel ja jõudis karistusalasse välja, kus Sane sai löögile, aga ter Stegen tegi supertõrje.

Bayern suurendas oma eduseisu 56. minutil, kui esmalt blokeeriti Alphonso Daviesi löök, seejärel tabas Musiala latti, aga esimesena oli jaol Lewandowski, kes oli Barcelona kaitsjate poolt täielikult maha magatud.

Barcelona peatreener Ronald Koeman tegi 0:2 tabamuse järel kaks vangerdust, kui Busquetsi ja Robertot asendasid 17-aastane Gavi ja 18-aastane Yusuf Demir. Mõned minutid hiljem sekkusid Oscar Mingueza ja Philippe Coutinho. Viimane proovis esimesel võimalusel kaugelt õnne, aga löök lendas väravast mööda. Hiljem jooksis väljakule ka 17-aastane Alejandro Balde.

Kohtumine oli täielikult Bayerni kontrolli all ja Barcelona ei suutnud 0:2 kaotusseisust välja rabeleda. Võõrustajad proovisid, aga sajaprotsendilisi võimalusi polnud, sest alati jäi midagi puudu. Bayern otsustas mängu saatuse lõplikult 85. minutil, kui vahetusest sekkunud Serge Gnabry tabas posti, aga Lewandowski suunas tagasipõrkunud palli väravasse. Soccernet.ee tähelepanekud:

1. Camp Nou publik vilistas Meistrite liiga hümni välja

Samal ajal kui mõlema meeskonna mängijad valmistusid lahinguks, rivistusid Camp Nou staadionil ja kõlas Meistrite liiga hümn, kostus tribüünidelt vilekoor. Tõenäoliselt näitasid Kataloonia suurklubi fännid niimoodi oma rahulolematust UEFA suhtes, sest klubidel ei õnnestunud möödunud kevadel Superliiga-plaani peale suruda.

Barcelona, Torino Juventus ja Real Madrid on ainsad klubid, kes pole ideed Superliigast maha matnud. Suur kuuik Inglismaal (Manchester United, Liverpool, Manchester City, Tottenham Hotspur, Londoni Arsenal, Londoni Chelsea) loobus Superliigast peaaegu kohe, kui hakkasid lendama kriitikanooled, ning hiljem otsustasid sama Milan ja Milano Inter.

Ligi 100 000 pealtvaatajat mahutaval Camp Nou staadionil oli Barcelona ja Bayerni mängul seekord koroonapiirangute ja piletimüügi raskuste tõttu 39 737 silmapaari.

2. Barcelona on haavatav, Bayern mängis suurepäraselt

Barcelona esitus, eriti esimesel poolajal, oli igati korralik, kui välja arvata mõned eksimused, mis sellisel tasemel saavad saatuslikuks. Bayerni-suguse klassiga meeskond karistab need valusalt ära. Esimese värava puhul pööras Eric Garcia selja, kuigi poleks pidanud seda tegema - õnnetu rikošett ja pall oli väravas. Teise ja kolmanda värava olukordades oli Lewandowski karistusalas lihtsalt markeerimata. Mõistagi mängis Bayern ise need olukorrad endale välja.

Barcelona ründemäng vajus teisel poolajal ära, aga esimesel poolajal olid katalaanid kohati üpris ohtlikud, kuigi väga head väravavõimalust polnud. Memphis Depay kehastus sageli ründavaks poolkaitsjaks ja mängujuhiks, aga Luuk de Jong jäi tipuründaja kohal nähtamatuks.

Siinkohal tasub märkida Barcelona mängis 3-5-2 asetusega, sest vigastuste tõttu ei saanud mängida Ousmane Dembele, Ansu Fati, Sergio Agüero ja Martin Braithwaite. Barcelona on praegu haavatav, mis sobib Lissaboni Sportingule ja Kiievi Dinamolo, kes leppisid esimeses omavahelises mängus väravateta viiki.

Bayerni mäng sujus ideaalilähedaselt. Kui algus oli mõlemalt poolt üles-alla ja mängijad väljakul positsioonidelt väljas, siis mida aeg edasi, seda rohkem sai Bayern mängu enda kontrolli alla, eelkõige keskvälja. Üleminekud kaitsest rünnakule õnnestusid, eksimusi polnud palju ja Barcelona ei tulnud lõpuks Saksamaa meistri pidurdamisega toime.

Robert Lewandowski. Foto: Scanpix / Alejandro Garcia / EPA

3. Mängu parim - Robert Lewandowski

Kuigi Thomas Müller avas skoori ja lõi karjääri seitsmenda (!) värava Barelona vastu, olles selles arvestuses kõigi aegade edukaim jalgpallur eurosarjades, siis taas ei saa üle ega ümber Robert Lewandowskist. Poola ründaja ei tekitanud ise palju võimalusi, aga oli õigel ajal õiges kohas ja need, mis talle kandikul ette ulatati, lahendas Lewandowski suurepäraselt. Kaks väravat.

Barcelona - Müncheni Bayern 0:3 (0:1)