Lukaku päästis Interi viimasel hetkel penaltitest, ka Napoli rassis lõpuni (0)

Romelu Lukaku kerkis jälle Interi päästjaks. Foto: Scanpix / LPS via Zuma Wire / Matteo Papini

Itaalia karikavõistluste kaheksandikfinaalis pidid edasipääsu nimel kõvasti vaeva nägema nii Milano Inter kui ka Napoli, ent mõlemad said lõpuks siiski vastavalt Fiorentinast ja Empolist jagu.

Arturo Vidal viis avapoolaja lõpus penaltist võõrsil mänginud Interi ette, kuid omal ajal ka Interi noortesüsteemist korraks läbi käinud Elevandiluuranniku ründaja Christian Kouame viigistas, kui teist poolaega oli mängitud tosin minutit. Antonio Conte tõi küll järgemööda platsile Interi põhimehi eesotsas Romelu Lukakuga, ent Serie A-s hõbedakohta hoidev Inter ei suutnud 90 minuti jooksul edasipääsu kindlustada.

Poole tunni pikkusest lisaajast oli samuti suurem osa juba mängitud ja penaltiseeria lähedal, kui Inter korraldas 119. minutil ühe mängu viimastest rünnakutest. Nicolo Barella paremalt äärelt antud tsenderdus jõudis karistusalasse täiesti vabaks unustatud Lukakule ja Belgia koondise ründaja kõksas peaga segamatult võiduvärava.

Karikakaitsja Napoli läks kodus esiliiga liidri Empoli vastu 1:0 ja 2:1 juhtima, kuid mõlemal puhul tõi Nedim Bajrami külalised viigini. Alles kolmandal korral jäi Napoli edu püsima, sest Andrea Petagna 76. minuti tabamusele Empoli allesjäänud veerandtunniga enam vasturohtu ei leidnud.

Veerandfinaal toob kaasa Milano derbi, sest loos viis vastamisi liigatabeli kaks hetke parimat ehk Interi ja Milani. Napoli jääb oma vastast ootama Roma ja Spezia kohtumisest.

Fiorentina - Inter 1:2 (0:1, 1:1, 1:1, 1:2)