Lukaku kukutas palli väravasse ja Leverkuseni välja, pehme penalti päästis lisaajal Unitedi (0)

Euroopa liiga ebatavaline finaalturniir lükati Saksamaal käima kahe esmaspäevaõhtuse veerandfinaaliga, ent ainsast konkurentsi jäänud Saksamaa klubist sai kohe ka esimene väljalangeja: Inter alistas Leverkuseni Bayeri 2:1 ning pääses esimesena poolfinaali.

Itaalia tänavune hõbedaklubi haaras Düsseldorfi staadionil ohjad kohe enda kätte ning läks 14. minutil ka Nicolo Barella kauglöögist juhtima. Kuus minutit hiljem kahekordistas Romelu Lukaku eduseisu, saates palli kukkumise pealt õnnega pooleks teistkordselt Leverkuseni väravasse. Ent kiire edu uinutas ja kõigest kolm minutit pärast Lukaku täpset sooritust pääses lähilöögiga õnne proovima Kai Havertz, kelle tabamus vähendas sakslaste kaotusseisu jälle vaid üheväravaliseks.

Hetk enne Havertzi väravat üks-üks olukorra luhta lasknud Lukaku seisis minut pärast Leverkuseni tabamust juba penaltipunktil, kuna kohtunik Carlos del Cerro nägi karistusalas Daley Sinkgraveni käepuudet ja andis Interi kasuks penalti. Pärast pikka arupidamist VAR-iga ja ise ekraani juures käimist tühistas hispaanlane siiski otsuse. Inter kontrollis mängu avapoolaja lõpuni, ent oma võimalused olid ka Leverkusenil.

Teisel poolajal oli Interil võimalusi võit kindlustada, ent korra pidi hoopis Samir Handanovic tegema suurepärase tõrje, et viiki ära hoida. 90 minuti täitumisel sai Inter veel ühe penalti, ent kordus avapoolaja stsenaarium: Lukaku seisis palli juures ja ootas, del Cerro pidas abilistega aru, käis lõpuks ise olukorda üle vaatamas ja tühistas penalti taas, sest Interi mees mängis ise karistusalas käega.

Väravavahi hiilgemäng hoidis taanlasi pinnal

Teises esmaspäevaõhtuses veerandfinaalis läks Manchester Unitedi ja FC Copenhageni kohtumine Kölnis väravateta viigiga lõppenud normaalaja järel lisaajale, kus Anthony Martiali teenitud penalti realiseeris Bruno Fernandes. Mängu kangelaseks tõusis kaotusest hoolimata Taani klubi rootslasest väravavaht Karl-Johan Johnsson, kes püstitas ühtlasi Euroopa liiga viimase kümne aasta tõrjerekordi.

Mänguohje enda käes hoidnud United sai palli esimest korda väravasse juba avapoolaja lõpus, ent VAR tühistas Mason Greenwoodi tabamuse suluseisu tõttu. Teisel poolajal tabas Greenwood posti ja Marcus Rashford lükkas tagasipõrkunud palli võrku, ent oli taas selges suluseisus. Postile sai pihta ka Bruno Fernandes, aina paremasse hoogu läks aga Johansson, kes pareeris suurepäraste tõrjetega nii Fernandese kui ka Martiali löögid.

Kümmekond minutit enne normaalaja lõppu tekkis lootus penaltiks ka taanlastel, ent peakohtunik Clement Turpin otsustas VAR-iga konsulteerimise järel 11 meetri karistuslööki mitte määrata. Nii mindi lisaajale, kus Unitedil kulus paremuse maksmapanemiseks vaid paar minutit. Martiali läbimurde tõrjus taas suurepäraselt Johansson, kuid kohe jõudis pall uuesti prantslasele ja kaitsja kerge tõuke järel Martial kukkus. Turpin määras penalti, mille Fernandes ka kindlalt realiseeris.

Kõigi sarjade peale kokku sel hooajal juba 21 penaltit - tegu on Euroopa viie tippliiga tänavuse rekordiga - teeninud United suutis nappi edu hoida lisaaja lõpuni. Johanssoni väravale tehti lõpuks 26 pealelööki, rootslase arvele jäi 13 tõrjet: viimati hiilgas väravavaht Euroopa liigas ühes mängus nii paljudel kordadel 2009. aastal.

Poolfinaalivastase saavad nii Inter kui ka United teada homme, kui kohtuvad Donetski Šahtar ja Basel ning Wolverhampton ja Sevilla. Esimese paari võitja läheb 16. augustil Kölnis kokku Interiga, teises duellis peale jääv meeskond kohtub päev hiljem Düsseldorfis Unitediga.

Inter Milan - Leverkuseni Bayer 2:1 (2:1)