Lukaku esitas väljakutse nii Ronaldole kui ka Inglismaale (0)

MM-i suurima väravaküti lahing sai hoogu juurde, kui Romelu Lukaku vedas turniiri resultatiivseimas mängus Belgia kindla võiduni Tuneesia üle.

Avamängus Inglismaa vastu standardolukordadega hätta jäänud Tuneesiale maksid täna kätte pallikaotused enda väljakupoolel ning kiirrünnakud. Need röövisid kokkuvõttes ka igasuguse punktilootuse, kuigi Belgia enda väljakupoolel näitas Tuneesia väga teravat mängu.

Väravafestivaliga alustas Belgia juba seitsmendal minutil. Eden Hazard tõmmati karistusala joonel maha ja kuigi tekkis kahtlusi, kas viga tehti karistusalas, määrati Belgiale siiski penalti. Selle Hazard ilma probleemideta ka realiseeris.

Belgia kiirrünnakute pidurdamiseks Tuneesia rohtu ei leidnud. 16. minutil harutas Tuneesia kaitseliini lahti Dries Mertens ja Lukaku lõi tagumise posti kaudu palli väravasse. Poolaja lõpu eel pääses Manchester Unitedi täht taas plehku ja sai kirja oma turniiri neljanda värava, tõustes sellega jagama vastavas arvestuses esikohta Cristiano Ronaldoga.

Nõnda jäigi Dylan Bronn 18. minuti karistuslöögi järel sündinud esimene värav koondisesärgis Tuneesiale pelgaks lohutuseks. Bronni enda jaoks võtsid sündmused veelgi kurvema pöörde, sest mõned minutid pärast väravat vahetati ta vigastuse tõttu välja. Avapoolajal pidi Tuneesia tegema veel ühe sunnitud vahetuse.

3:1 kaotusseisul jätkas Tuneesia teisel poolajal innukalt ründamist, kuid ühe kiirrünnaku järel karistas Hazard põhja-aafriklaste kaitseliini taaskord kauni sooritusega ära. 4:1.

Neljanda väravaga kadus mängust ära igasugune pinge. Kolm 100%-list võimalust tekkis viie minuti sees vahetusest sekkunud Batshuayil. Esmalt päästis joonelt kaitsja, siis virutas ründaja palli latti ja kolmandal puhul tegi hea tõrje väravavaht Farouk Ben Mustapha.

90. minutil sai Batshuayi siiski värava kätte, kui realiseeris teise vahetusmehe Youri Tielemansi hea söödu. Turniiri keskmist väravate arvu aitas veel tõsta Tuneesia kapten Wahbi Khazri, kes vormistas kolmandal lisaminutil lõppskooriks 5:2.

Belgia tõusis teise kolmeväravalise võiduga alagrupis kindlaks liidriks. Selleks, et nad saaksid ka mängule Inglismaaga minna esikohal, ei tohi Inglismaa Panamad võita rohkem kui viie väravaga.

Belgia - Tuneesia 5:2 (3:1)
7. pen., 50. Eden Hazard, 16., 45+3. Romelu Lukaku, 90. Michy Batshuayi - 18. Dylan Bronn, 90+3. Wahbi Khazri

Hoiatused:14. Ferjani Sassi
Peakohtunik: Jair Marrufo (USA)

Belgia: Courtois, Alderweireld, Vertonghen, Witsel, Kevin De Bruyne, Eden Hazard (68. Batshuayi), Carrasco, Mertens (86. Tielemans), Meunier, Boyata, Lukaku (59. Fellaini).
Varus: Vermaelen, Kompany, Fellaini, Mignolet, Casteels, Thorgan Hazard, Tielemans, Januzaj, Dembele, Batshuayi, Chadli, Dendoncker.

Tuneesia: Farouk Ben Mustapha, Syam Ben Youssef (41. Benalouane), Meriah, Khaoui, Fakhreddine Ben Youssef, Badri, Khazri, Bronn (24. Nagguez), Maaloul, Sassi (59. Sliti), Skhiri.
Varus: Benalouane, Haddadi, Bedoui, Mohamed Amine Ben Amor, Khalil, Mathlouthi, Srarfi, Khalifa, Chaalali, Nagguez, Sliti, Hassen.