Lõuna-Ameerika ässadeta PSG vajas võiduks VAR-i ja Mbappe täpset jalga (0)

Kylian Mbappe ja Achraf Hakimi võisid küll lõbusalt väravat tähistada, aga võit tuli PSG-le palju raskemini kui pildilt paistab. Foto: Scanpix / AFP / Franck Fife

PSG oli koduliigas lähedal teisele järjestikusele punktikaotusele, aga VAR-i abiga 86. minutil määratud penalti, mille realiseeris Kylian Mbappe, tõi neile kodus Angersi vastu siiski raske 2:1 võidu.

Avapoolajal oli Angelo Fulgini vastu mängu käiku külalised kiirrünnakust juhtima viinud, kõksates väravasse Sofiane Boufali madala tsenderduse. Lionel Messi, Angel di Maria, Neymar, Marquinhos ja Leandro Paredes ehk PSG lõuna-ameeriklased viibisid veel MM-valikmängudel ega saanud kodumeeskonda aidata, mis väljendus avapoolajal peamiselt selles, et PSG ei suutnud teha ainsatki raamide vahele läinud pealelööki.

Teisel poolajal suutis  Danilo Pereira aga Mbappe tsenderduse järel pealöögiga viigistada ning 86. minutil määras Bastien Dechepy pärast VAR-iga konsulteerimist ja ise ekraani juures käimist PSG kasuks penalti - Pierrick Capelle oli Mauro Icardi pealöögi järel mänginud karistusalas käega. Pühapäevases Rahvuste liiga finaalis Prantsusmaa võitu väravasöödu ja tabamusega panustanud Mbappe kordas tegu, saates palli kindlalt Paul Bernardoni selja taha.

Enne koondisepausi Rennes'ilt hooaja esimese liigakaotuse saanud PSG edestab nädalavahetuse mängude eel lähimat jälitajat Lensi liigatabelis üheksa punktiga.