Lõppenud nädalal rõõmusõnumi saanud Desna jõud Šahtarist üle ei käinud (0)

Joonas Tamm ja FK Desna andsid Donetski Šahtarile koduplatsil lahingu, kuid pidid vastu võtma 2:4 kaotuse.

0:0 püsis tablool avapoolaja keskpaigani, kuid siis asus Šahtar 1:0 ette. Kordused olid tele-eetris vaevu lõppenud, kui Desna kaitseliini prohmaka järel pall teist korda võrku jõudis, aga kolm minutit hiljem sahistasid omakorda võõrustajad. Riietusruumi mindi 1:2 pealt.

Kui esimesel poolajal sündisid kolm väravat nelja minuti sees, siis teisel pool pausi kulus kolmeks tabamuseks 60.-69. minuti vahemik. Esmalt lõi Šahtar 3:1 ja siis Desna kohe vastu 2:3, aga penaltist sündinud 4:2 kustutas lootused lõplikult.

Tamm jäi veidi hätta Šahtari kolmanda värava eel, kuid pidi tolles momendis tegutsema kahe vastasega korraga ja eestlase varjust tulistati pall väravavahi selja taha. Puhkama kutsuti keskkaitsja 78. minutil, et rünnakule jõudu juurde tuua.

Desna langes tabelis neljandaks, sest Kiievi Dinamo teenis Oleksandrijaga tehtud viigi eest punkti juurde; kaks vooru enne lõppu on Luganski Zorjal 57, Dinamol 56 ja Desnal 55 punkti. Desna mängib järgmises voorus ise Oleksandrijaga ja siis Zorjaga, kusjuures Zorja ja Dinamo mängivad veel samuti omavahel.

Kolmikust parim pääseb Meistrite liiga eelringidesse, teiste saatus selgub järjekorrast. Nimelt võitis Dinamo kolmapäeval karikafinaalis penaltitega Poltava Vorsklat ja sellest tulenevalt kindlustati pääse vähemalt Euroopa liiga alagruppi, mis tähendab, et ka Zorja ja Desna pääsevad igal juhul Euroopasse. Kui Dinamo tõuseb teiseks ja lunastab Meistrite liiga eelringipääsme, läheb Euroopa liiga alagruppi pronksmedalist.