LOE JÄRELE: neljanda lisaminuti värav tõi Eestile magusa võidu (3)

Eesti koondis jätkab Rahvuste liiga D-divisjoni alagrupis täiseduga, alistades liidrite duellis neljanda lisaminuti tabamusest 2:1 Malta.

Mõlemad meeskonnad olid alustanud võistlust 2:0 võiduga San Marino üle, mistõttu tänane mäng pidi otsustama, kes asub gruppi domineerima. Pikema kõrre tõmbas üsna võrdsest heitlusest välja Eesti.

Avapoolaeg oli küll võimalustevaene, kuid tõi ometi kaasa mitu kõneväärset võtmeolukorda. Malta teenis 15. minutil tühja koha pealt penalti, kui nurgalöögist tulnud pall tabas Taijo Teniste kätt, aga Karl Jakob Hein tõi Teddy Teuma löögi posti kõrvalt välja.

21. minutil asus Eesti juhtima, kui Markus Soomets lõikas vastaste väljakupoolel palli vahelt ning Konstantin Vassiljev virutas selle umbes 21 meetri pealt postipõrkest võrku. Ühtlasi lõpetas Vassiljev kolm aastat kestnud isikliku väravapõua koondises.

Malta hakkas seejärel rohkem palli valdama, aga ühtegi ohtlikku momenti nad Eesti värava ees luua ei suutnud. Poolaja lõpuosas avanes hoopis Erik Sorgal variant Mattias Käidi kauglöögi järel tagasipõrkunud pall värava poole suunata, aga tema üritus ebaõnnestus.

Teise poolaja alguses muutus Malta ohtlikumaks ning 56. minutil jõudis Jurgen Degabriele ka väravani. Hein oli sekundeid varem teinud olulise tõrje, et pall nurgalöögiks lükata, kuid kornerist tulnud palli suunas ta jämeda eksimusena enda võrku.

Eesti vahetas seepeale ründepaari, tuues väljakule Henri Anieri ja Sergei Zenjovi, ning ründetegevus elavneski tuntavalt. Tulemust tõi see neljandal lisaminutil, kui Zenjov võttis vastaste poolel palli vahelt, möödus väravast kaugel olnud väravavahist ning söötis värava ette, kus Anieril jäi üle vaid pall tühja võrku lükata. Mesimagus 2:1 võit oligi taskus.

Koondisemängude aken lõppeb Eesti A-koondise jaoks esmaspäevase sõprusmänguga Albaanias.