Loe järele: kaks saatuslikku nurgalööki tõid Napolile hooaja esimese kaotuse, Tottenham kindlustas edasipääsu (0)

Darwin Nunez (pildil) mängis mõlemas väravas oma osa. Foto: Scanpix / Ben Wright / IMAGO

Meistrite liigas said täna otsa nelja alagrupi mänguvoorud, mis pakkusid pealtvaatajatele päris korraliku koguse väravaid. Võidupunkte said nii Liverpool, Ajax, Müncheni Bayern, Barcelona, Tottenham kui ka Frankfurdi Eintracht.

Meistrite liiga õhtu põnevaim seis oli D-alagrupis, kus enne mängupäeva oli võimalus edasi pääseda kõikidel klubidel. Kõige vähem punkte vajas Tottenham, kes oleks edasi saanud ainult viigiga. Punkt tuli neil kätte saada Lõuna-Prantsusmaalt, kus mindi kokku kohaliku Marseille'iga. Antonio Conte - kes ise istus mängukeelu tõttu tribüünidel - valvsa pilgu all hakati esimestest minutitest alates koheselt väga selgelt ainult kaitsetööle mõtlema.

Kuigi seljatagune püsis pikalt lukus - paar korda sekkus Hugo Lloris, kes lükkas Alexis Sanchezi üritused raamidest eemale - siis avapoolajal lisaminutitel läks Marseille'i siiski juhtima. Samal ajal oli ka alagrupi teises matšis Sporting läinud 1:0 juhtima Frankfurdi Eintrachti vastu ehk edasipääsus olid kinni kaks kodutiimi Marseille ja Sporting.

Teisele poolajale läks Tottenham aga tunduvalt ründavamate plaanidega ning 54. minutil lõi Clement Lenglet ühe tagasi. Pisut hiljem tegi sama ka Frankfurdi Eintracht, kes 72. minutiks lausa juhtima läks. Lõpusekunditel lõi Tottenham ka oma teise ning võttis mänguvõidu, millega kaasnes ka tabeli esikoht.

A-alagrupis sai võidu kirja Liverpool, kes lasi Napolil esmakordselt sel hooajal kaotusevalu tunda. Mäng ise oli väga lahtine ning mõlemad said parajalt võimalusi. Kusjuures esimest korda lükkas palli väravasse Leo Östigard, ent videokohtunike abil leiti, et Napoli keskkaitsja oli siiski suluseisus. Mängu lõpus teenis Liverpool paar nurgalööki ning nendest kaks olid pea täpselt analoogsed.

Nimelt 85. minutil põrkas pall vastu Darwin Nunezi pead, kes selle siis vastu Meretit lennutas. Itaallasest kiiper oli raskustes tabamise tõrjumisega ning puterdas palli enda ette maha. Järgmisena tabas nahkkera Mohamed Salah, kes saatis mänguvahendi samuti Mereti sülle, ent seekord oli esikinnas piisavalt väravas sees, et pall ka üle väravajoone läheks.

Matši viimastel sekunditel teenis Liverpool veel ühe nurgalöögi ning kuigi üles mindi väga väikeste jõududega, siis õnnestus Virgil van Dijkil sellegipoolest tugev löök Mereti suunas teele saata. Itaallane ei suutnud taas palli sülle püüda ning nahkkera hakkas põrkama ühe posti poole. Viimasel hetkel pani Nunez pallile jala vastu ja kuigi äärekohtunik nägi rünnakus suluseisu, siis VAR otsustas tabamuse siiski ründemehele anda.

Ainus alagrupp, kus midagi olulist enam mängus polnud, oli C-alagrupp. Seal läksid viimases voorus kokku kaks suurt ehk Müncheni Bayern ja Milano Inter ning nende duellist väljus võitjana Saksamaa meister. Kusjuures tänu Napoli kaotusele on Bayern ainus võistkond, kes läbis alagrupivooru maksimaalse punktisaagiga.

A-alagrupp:

Liverpool - Napoli 2:0 (0:0)
85. Mohamed Salah, 90+8. Darwin Nunez

Glasgow' Rangers - Amsterdami Ajax 1:3 (0:2)
87. pen. James Tavernier - 4. Steven Berghuis, 29. Mohammed Kudus, 89. Francisco Conceicao

C-alagrupp:

Müncheni Bayern - Milano Inter 2:0 (1:0)
32. Benjamin Pavard, 72. Eric Maxim Choupo-Moting

Plzeni Viktoria - Barcelona 2:4 (0:2)
51. pen., 63. Tomaš Chory - 6. Marcos Alonso, 44., 54. Ferran Torres, 75. Pablo Torre

45+2. Chancel Mbemba - 54. Clement Lenglet, 90+5. Pierre-Emile Hojbjerg

Lissaboni Sporting - Frankfurdi Eintracht 1:2 (1:0)

Enne mängu:

Kõige rohkem on veel vaja asju klaarida D-alagrupis, kus edasipääsuvõimalus olemas igal (!) võistkonnal. Kõige parem seis on Tottenhamil, kes peab kodus Marseille vastu kaotust vältima. Hetkel on teist kohta hoidma Lissaboni Sporting, kuid et Meistrite liigas edasi mängida tuleb neil loota, et nad suudavad vähemalt sama palju väravaid lüüa Frankfurdi Eintrachtiga.

A-alagrupis mängitakse teoorias nii esimese kui ka kolmanda koha peale, ent mõlemal puhul on madalamat kohta hoidval tiimil vaja suureskoorilist võitu. Tagaajajateks on briti meeskonnad ehk värskelt nädalavahetusel kaotusevalu tundnud Liverpool peab koduõuel jagu saama Napolist ning Glasgow Rangersil tuleb punktiarve avamiseks näidata oma tugevamat külge Amsterdami Ajaxile.

Ühtegi kohamuutust ei saa enam tulla C-alagrupis, kuna seal on kõikidel üksteisega piisav punktivahe juba olemas. Sellegipoolest mängivad omavahel tabeli kaks esimest ehk Milano Inter ja Müncheni Bayern. Teises matšis proovib Barcelona saada selle Meistrite liiga hooaja teist võitu võõrsil Plzeni Viktoria vastu.