Loe järele: Ajax surus kõvasti, aga Roma hoidis halvima ära ja sammus poolfinaali (+teised mängud) (0)

Roma sai avamängu lõpuvile kõlades tähistada. Kas ka täna? Foto: Scanpix / Piroschka van de Wouw / Reuters

Euroopa liigas peeti täna õhtul veerandfinaalide korduskohtumised, kui kell 22.00 pandi pall mängu Roomas, Manchesteris, Prahas ja Villarrealis. Soccernet.ee tõi kohtumised Teieni LIVE-ülekande vahendusel.

Roomas võõrustas kohalik AS Roma Hollandist külla sõitnud Amsterdami Ajaxit, avakohtumine Johan Cruijff Arenal lõppes Roma 2:1 võiduga. Ajax surus kordusmängus kõvasti - lõpuvile kõlades oli pallivaldamine 71-29 nende kasuks - aga Roma hoidis hullema ära ja kohtumine lõppes 1:1 viigiga, mis edendas poolfinaali just nemad.

Manchester Unitedi olukord oli küllaltki turvaline juba enne mängu - avakohtumisest oli all 2:0 eduseis. Kordusmängu asuti juhtima juba kuuendal minutil ning üheväravaline eduseis püsis koguni normaalaja lõpuni. Siis said manchesterlased kirja aga ka oma teise tabamuse ning sammusid koondskooriga 4:0 poolfinaali.

Avamängus Emirates Stadiumil neljanda üleminuti väravast Arsenali vastu 1:1 viigi päästnud Praha Slavia leidis end kordusmängu eel täiesti lootusrikkast olukorrast - piisas neil vaid 0:0 viiki hoida ja edasipääs poolfinaali olnuks kindlustatud. Arsenalil olid aga teised plaanid - juba 24. minutiks haarati 3:0 eduseis, teisel poolajal lisati veel üks ning tšehhidele ei jäetud võimalusepoegagi.

Villarreal võttis avamängust kaasa 1:0 võidu ning sai kvalifikatsioonifaasis Tallinna Flora välja lükanud Zagrebi Dinamo vastu nautida ka kerget favoriidikoormat. Kordusmängu avapoolajaga kindlustati asi sisuliselt ära, kuivõrd pausile mindi 2:0 (kokkuvõttes 3:0) eduseisus. Kuigi horvaadid lõid teisel poolajal ühe tagasi, ei olnud nad enamaks suutelised.

AS Roma - Amsterdami Ajax 1:1 (0:0), avamäng 2:1, kokkuvõttes 3:2