Liverpool pani Manchester Unitedi võõrsil siruli ja Meistrite liiga polegi enam nii kaugel (1)

Liverpooli ründaja Roberto Firmino lõi mängus Manchester Unitediga kaks väravat. Foto: Scanpix / AP / Michael Regan

Fännirahutuste tõttu edasi lükatud Inglismaa Premier League'i kohtumises alistas Liverpool võõral väljakul Manchester Unitedi 4:2 ning turgutas oluliselt oma võimalusi lõpetada hooaeg esinelikus ja kvalifitseeruda Meistrite liigasse.

Pärast tänast võitu kaotab Liverpool kolmandal kohal paiknevale Leicester Cityle kuue ja neljanat positsiooni hoidvale Chelsea'le nelja punktiga, aga oma ühte mängu varuks. Ning Liverpooli kalender on neist kolmest selgelt kõige lihtsam, sest neid ootavad ees kohtumised West Bromwich Albioni, Burnley ja Crystal Palace'iga, kellest mitte ühelgi pole enam millegi peale mängida.

Chelsea ja Leicester kohtuvad esmalt omavahel. Seejärel ootab Chelsea't mäng Aston Villaga ja Leicesterit duell Tottenham Hotspuriga. Kui Liverpool kõik oma kolm kohtumist võidab, jäävad nad Meistrite liigast välja vaid juhul, kui 1) Chelsea võidab mõlemad eesootavad kohtumised, 2) Leicester võidab Tottenhami nii suurelt, et nende kahe kohtumise väravate vahe on vähemalt sama hea kui Liverpooli oma kolme võidu lõikes (loe: Leicester peab Spursil puuri triiki täis taguma).

Arvestades vahepeal täiesti lootusetuna tunduvat seisu on Liverpooli olukord isegi ootamatult hea. Ning tuju muutis veel paremaks asjaolu, et viimati oli Liverpool suutnud Old Traffordilt võiduga lahkuda seitse hooaega tagasi. Kokkuvõttes on teisipäeval Manchester City poolt troonilt tõusnud mulluse meistri tuju täna õhtul üllatavalt reibas.

Man United võinuks juhtima asuda juba 5. minutil, kui Alisson söötis palli Edinson Cavanile, keda aga suudeti piisavalt segada, et tühjale väravale ründaja pihta ei saanud. Viis minutit hiljem oli skoor aga avatud, kui Nat Phillips pani jala vahele Bruno Fernandesi välisküljelöögile ja suunas palli oma väravasse. Värav läks siiski portugallase nimele, sest esialgne löök oli teel raamidesse (ja võrku, sest Alisson poleks enam ulatanud).

Eduseis ei mõjunud Unitedile hästi, sest initsiatiiv loovutati Liverpoolile. 23. minutil tõrjus Dean Henderson Diogo Jota löögi. 26. minutil fikseeriti Eric Baillyle karistusalas viga, aga VAR sekkus ja penalti tühistati. Põhjendatult, sest Unitedi kaitsja mängis palli, mitte meest. Liverpooli surve aga jätkus. 33. minutil leidis Robertson sööduga Jota, kes võttis palli esimese puutega omaks ja teisega otse õhus lõi. Henderson koukis palli lati alt välja.

Järgnenud nurgalöök päädis aga viigiväravaga, sest United ei suutnud palli enda trahvikastist ära klaarida. Phillips pääses seda vedama ja sooritas värava suunas löögi, mille Jota kannaga võrku suunas. Vaheajale mindi aga Liverpooli eduseisus, sest 45+3. minutil ei saanud Paul Pogba hakkama Roberto Firmino katmisega, kes tagumises postis Trent Alexander-Arnoldi karistuslöögi peaga ristnurka naelutas.

Teist poolaega alustas Manchester United sama kehvalt, kui oli esimese lõpetanud. 47. minutil eksis enda karistusala juures esmalt sööduga Fred ja siis ka Luke Shaw. Esimene äpardus elati üle, teine mitte. Alexander-Arnold sööstis trahvikasti ja tulistas teravalt. Henderson tõrjus enda ette, kust Firmino viis Liverpooli kahe väravaga juhtima. 59. minutil pidanuks Liverpooli edu paisuma 4:1-le, sest Jota pääses kastist vabalt proovima, aga tabas posti.

Man Unitedi peatreener Ole Gunnar Solskjaer proovis täiesti käest läinud mängupilti parandada vahetusega, tuues Fredi asemel platsile Mason Greenwoodi. Ründejõu lisamine andis tulemust. 68. minutil vähendasid võõrustajad kaotusseisu minimaalselt, kui Cavani läbisööt viis üks-üks olukorda Marcus Rashfordi, kes lahendas situatsiooni edukalt. 79. minutil avanes Unitedil soodne võimalus viigistamiseks, kui teeniti karistuslöök 22 meetri pealt. Fernandes vinditas üle.

Lõpuminutitel pidi United võtma riske, mis maksid aga kätte. 90. minutil pääses Liverpool kontrarünnakusse ning Hendersoniga silmitsi jäänud Mohamed Salah realiseeris šansi kindlalt. 4:2 võit oli Liverpooli jaoks väga magus ja tähtis. Seda väljendas ka Liverpooli meeste joviaalne juubeldamine pärast lõpuvilet. Neis meestes ja selles meeskonnas on tahet ka uuel hooajal Meistrite liigas mängida.

Manchester United – Liverpool 2:4 (1:2)
10. Bruno Fernandes, 68. Marcus Rashford – 34. Diogo Jota, 45+3., 47. Roberto Firmino, 90. Mohamed Salah