Liverpool lustis karikasarjas, Man City pidi langenu vastu kauem kannatama (0)

Inglismaa liigakarikasarja kolmandas ringis sai lõbutseda Liverpool, kes klohmis tugevuselt kolmandas liigas mängivat Lincoln Cityt koguni 7:2.

Skoori avas juba üheksandal minutil Xherdan Shaqiri ning avapoolaja võitis Liverpool 4:0. Teisel poolajal lubati ka võõrustajatel kaks korda skoori teha, kuid Inglismaa meistrite edasipääs ei sattunud kordagi kahtluse alla. Järgmises ringis võõrustatakse Arsenali.

Manchester City võttis kodus vastu äsja kõrgliigast esiliigasse langenud Bournemouthi ning asus juba 18. minutil juhtima, kui skoori tegi 17-aastane Liam Delap, legendaarsete pikkade audisissevisete autori Rory Delapi poeg. Ent Bournemouth viigistas vaid neli minutit hiljem ning alles Phil Fodeni tabamus veerand tundi enne lõppu tagas Cityle võidu ja edasipääsu. Neljandas ringis tuleb neil kokku minna Burnleyga.

16 parema sekka jõudis ka Aston Villa ning nüüd on lõplikult selgumata vaid üks kaheksandikfinalist, kuna Leyton Orienti ja Tottenham Hotspuri kohtumine jäeti viimasel hetkel kodumeeskonnas puhkenud koroonakriisi tõttu ära. Tõenäoliselt saab siit mänguta edasi Spurs, sest järgmise ringi kohtumised peetakse juba järgmisel nädalal. Kaheksandikfinaalides on sellisel juhul 13 klubi kõrgliigast, esiliigat esindavad vaid Brentford ja Stoke City ning madalamate liigade au hoiab ainsana ülal tugevuselt neljandas liigas mängiv Newport County.

Lincoln City - Liverpool 2:7 (0:4)
60. 60. Tayo Edun, 66. Lewis Montsma - 9. Xherdan Shaqiri, 18., 46. Takumi Minamino, 32., 36. Curtis Jones, 65. Marko Grujic, 89. Divock Origi

Manchester City - Bournemouth 2:1 (1:1)