Tucheli kaitse võimutses ja Meistrite liiga finaal on Inglismaa siseasi (0)

Meistrite liiga finaal on kolme aasta jooksul teist korda Inglismaa klubide siseasi, sest Chelsea alistas poolfinaali korduskohtumises Real Madridi 2:0 ja pääses 3:1 koondskooriga finaali, kus neid ootab ees Manchester City.

Chelsea avas skoori avapoolaja keskel, kui Kai Havertz tõstis palli üle väravavahi põiklatti, ent esimesena oli jaol Timo Werner, kes poolelt meetrilt ei vääratanud. Real sai küll oma neljast pealelöögist kõik neli väravaraamidesse, kuid kahel korral hiilgas Karim Benzema peatamisel võõrustajate väravavaht Edouard Mendy.

Teisel poolajal avanes Chelseal ridamisi võimalusi skoori kasvatamiseks, kuid Thibaut Courtois ja Reali kaitsjad suutsid peatada nii Werneri, Havertzi, Mason Mounti kui ka Christian Pulišici löögid. 85. minutil sündis lõpuks siiski see, mida oli oodata - Pulišic sokutas palli värava ette Mounti jalale ja Chelsea enda kasvandik tegi seisuks 2:0.

Nii on Chelsea juhendaja Thomas Tuchel teist aastat järjest Meistrite liiga finaalis, aga eri klubidega. Reali peatreener Zinedine Zidane pidi end samas esmakordselt poolfinaalis lööduks tunnistama.

Finaal toimub praeguse seisuga 29. mail Istanbulis, kuid pole päris välistatud, et koroonaolukord võib veel selle asukohta muuta. Chelsea ja Manchester City jõudude vahekorrast saab aga aimu juba sel laupäeval, kui meeskonnad Inglismaa kõrgliigas vastamisi lähevad.

Chelsea - Real Madrid 2:0 (1:0) kahe mängu kokkuvõttes 3:1 seisuga edasi Chelsea