Litmaneni appi palunud Tšilingarašvili: ta on väga hea ja lahke inimene, aitab alati! (1)

Jari Litmanen jagab juhtnööre Nõmme Kalju U14 meeskonnale enne pühapäevast mängu Pärnu Vaprusega. Foto: Ott Järvela

Eesti meistrivõistluste U14 vanuseklassi II liiga A-tasandi pühapäevane kohtumine Nõmme Kalju ja Pärnu Vapruse 13-aastaste vutipoiste vahel omandas rahvusvahelise kõlapinna, sest võõrustajate tiimi juhendas 1995. aasta Meistrite liiga võitja Jari Litmanen.

Endine Amsterdami Ajaxi, FC Barcelona ja Liverpooli jalgpallur asendas haigestunud peatreenerit Zaur Tšilingarašvilit. Litmaneni, kelle enda poeg tolles noortemeeskonnas mängib, abivalmidust kajastas näiteks Soome suurim ajaleht Ilta-Sanomat.

Nõmme Kalju noortetreener Zaur Tšilingarašvili. Foto: Soccernet.ee arhiivKalju noortetreeneri Tšilingarašvili sõnul tõttas Litmanen appi väga lühikese etteteatamisega. "Mul oli laupäeval väga pikk tööpäev. Alustasin hommikul kell üheksa ja panin õhtul kaheksani välja. Tundsin, et katus hakkab sõitma, aga läksin ikkagi pühapäeva hommikul U16 meeskonna mängule kohale (Kalju alistas seal FC Flora eakaaslased 3:1 – O. J.).

Seal aga tundsin, et enam ei jaksa. Tervis hakkas jupsima, vererõhk oli 180 kandis. Eks 27 aastat treenerina töötamist annab tunda. Ma muudmoodi ei oska, kui maksimaalselt pingutades. Helistasin Jarile ja palusin tal U14 meeskonna mäng enda kanda võtta," rääkis Tšilingarašvili täna Soccernet.ee-le.

REKLAAM

"Jari enda poeg mängib selles grupis ja ta tunneb meeskonda ideaalselt. Ta on ju viimased kaks-kolm aastat pea kõiki mänge ise vaadanud, seega on ta minu metoodika ja põhimõtetega hästi kursis. Oleme temaga ka mitmel puhul vestelnud, et mida ja kuidas saaks paremini teha. Jari on väga hea ja lahke inimene, kes aitab alati. Nii ka seekord. Suur aitäh talle!" sõnas Tšilingarašvili.

Kalju U14 meeskond võitis kohtumise 3:0 ning jätkab II liiga A-tasandil täiseduga. Tabelis ollakse hetkel teisel kohal, sest neid edestab ühe mängu enam pidanud FCI Levadia U14 meeskond. A-tasandi esikoht tagab võistkonnale 2021. aastaks pääsu U15 vanuseklassi Esiliigasse ehk kõrgeimale tasemele. Panused on seega suured.  

Kalju noortetreeneri tervis on praeguseks enamvähem korras. "Vererõhk on endiselt veidi kõrge, aga täna olen juba trennides kohal!" lausus Tšilingarašvili.

Muuseas, Litmanen ei juhendanud Kalju noortemeeskonda pelgalt mängijakogemuse põhjal, vaid ta on kvalifitseeritud treener. Soome vutilegend läbis eelmisel aastal Soome jalgpalliliidu korraldatud kursused ja talle omistati UEFA A-taseme litsents, millest ülespoole jääb vaid UEFA Pro-litsents.

1 kommentaar

Taavi Usta   •  
(88.112.124.***)
Jari on igatpidi tipptase!

Kommentaari lisamiseks palun logi sisse või sisesta nimi ja kontrolltest.
FINAAL
Maailmameistrid! Noor Prantsusmaa parandas kahe aasta taguse vea
RISTNURK
KATARI PÄEVIKUD

Soccernet.ee Kataris!

Interaktiivne blogi ja vahetud muljed Eesti koondise reisilt Katari, kus kolme aasta pärast koguneb maailma jalgpalli koorekiht.

https://www.zone.ee/
MENÜÜ
 
KESKKONNAD
FACEBOOK