Leverkusen jagas viimase võidu kahega, ent kolm tuli siiski tabelisse (1)

Bundesliga viienda vooru viimases mängus tõestas Leverkusen, et on võidusoone lõpuks üles leidnud. Augsburg alistati koduväljakul 3:1, kaks väravat sai kirja Lucas Alario.

Kolmes esimeses voorus leppis Leverkusen viigipunktiga, ent sai siis napilt jagu Mainzist ning kloppis neljapäeval Euroopa liigas 6:2 Nice'i. Nüüd rahulduti Augsburgi vastu poole napima skooriga, aga sellest oli kolmeks punktiks küllalt.

Skoori avas kodumeeskond juba veerandtunnise mängu järel, kui Raphael Framberger näppis karistusalas nurgalööki käega ja Alario sai kohtunikult loa palli penaltipunktile panna. Suuna ära aimanud Rafal Gikiewicz sai küll löögile näpud vahele, aga sellest ei piisanud.

Teise poolaja alguses Daniel Caligiuri viigistas, viimane veerandtund kuulus aga siiski kodumeeskonnale. Esmalt lükkas Alario peaga võrku karistuslöögi ning neljandal üleminutil, kui Glikiewicz oli tulnud vastase kasti nurgalööki noolima ja värav tühi, pääses Leverkusen nelja mehega ühe kaitsja vastu jooksu. Kiireimad jalad olid Moussa Diabyl, kes Leon Bailey pika ettesöödu segamatult võrku lükkas.

Liidri Leipzigi ja nelja viigiga alustanud Wolfsburgi kõrval ühena kolmest meeskonnas kaotuseta püsiv Leverkusen kerkis võiduga neljandale tabelireale. Hästi alustanud, ent nüüd kaks korda järjest lüüa saanud Augsburg on 11. kohal.

Bayer Leverkusen - Augsburg 3:1 (1:0)