Levadiast Florasse siirdunud Marko Lipp: minu ambitsioon on koondisesse ja välismaale jõuda (1)

Marko Lipp FC Flora treeningul. Foto: Janek Eslon

22-aastane keskkaitsja Marko Lipp, kes siirdus kahe hooaja vahel FCI Levadiast linnarivaali FC Flora ridadesse, loodab uues koduklubis mänguaega saada ja rahvuskoondisesse murda.

Floraga kolmeaastase lepingu sõlminud Lipp rääkis Soccernet.ee-le, et ta on uues keskkonnas hästi kohanenud. "Teadsin paljusid mängijaid juba noortekoondistest. Ma arvan, et kõik on hästi läinud," lausus Lipp, kes mängis viimased pool aastat laenulepingu alusel Tartu Tammekas, kust liikusid edasi Florasse ka Tristan Koskor ja Mihkel Järviste. "Seetõttu on lihtsam kohaneda. Ma usun, et nendel samamoodi, sest tuttavad näod on ees."

Tammekas veedetud ajaga jäi Lipp rahule, sest eesmärk oli pärast üheksakuulist vigastuspausi mängupraktikat saada. "Alati oleks saanud paremini mängida, aga jäin suures plaanis rahule. Esimesed mängud andsid tunda, et ei ole päris see, mis oli kunagi, aga mida mäng edasi, siis tuli seda kehale meelde tuletada," rääkis Lipp, kes on nüüd raskest põlvetraumast täielikult taastunud. "Nagu poleks vigastatud olnudki. Jalg on paranenud."

Kuidas siis Levadia kasvandik lõpuks Floras maandus? "Nii palju kui mina tean, siis Flora tegi Levadiale pakkumise ja Levadia oli nõus. Sergei Hohlov-Simson küsis, kas ma olen huvitatud kokkusaamisest Norbert Hurdaga ja nii see läks," ütles Lipp, kellele ei tulnud Flora huvi üllatusena, sest sarnased jutud liikusid juba varem.

REKLAAM

Ta selgitas: "Võib-olla sel hetkel see oli natuke üllatus, kuna olin just vigastustest taastunud ja läksin Tammekasse mängupraktikat saama. See hetk, kui ma sinna läksin, siis nad juba küsisid Levadialt minu kohta, aga et nad mind tahavad, seda teadsin juba enne. Flora on umbes kaks aastat Levadialt minu kohta küsinud."

"Rääkisime Hurdaga jalgpallist ja arutasime erinevaid olukordi, et mismoodi peab mängima ja positsioneerima. Ta küsis, mis on minu soov ja ambitsioon jalgpallis," meenutas Lipp vestlust Flora spordidirektoriga. "Minu ambitsioon on ikkagi koondisesse ja välismaale jõuda."

Lipp on esimesed treeningud meeskonnaga teinud ja hindab neid kõrgelt. "Trennid on Floras algusest peale intensiivsed. Levadias oli rohkem sisseelamine, siis läks vaikselt tempo ja tamp peale," rääkis Lipp, kellel on juba võrdlusmoment tekkinud. "Kui võrrelda klubi poole pealt, siis Levadial ei ole veel sellist kompleksi nagu Floral. Hea treeningkeskus on Levadial olemas, aga ruumi ei ole veel nii palju. Aga olen kuulnud, et selles vallas töö käib."

Lipp hakkab praeguse seisu järgi Floras mänguaja nimel heitlema Märten Kuuse, Henrik Pürgi, Markkus Seppiku ja Erko Jonne Tõugjasega. "Mänguajast ei ole Jürgen Henniga juttu olnud, see tuleb trennides välja teenida. Henn on mingeid asju rääkinud, mida ta keskkaitsjalt ootab, et mänguplaani sobida."

Uue hooaja eesmärgid on siililegi selged. "Meeskondlik eesmärk on võita Eesti meistritiitel - see on number üks. Teine on Euroopas edu saavutada, korrata on raske, aga mitte võimatu. Ja minu isiklik eesmärk on mängida nii palju kui võimalik, mängud välja teenida ja hästi mängida. Kui juba mängida saab, siis vaadata ka koondisekutset," lausus Lipp.

Lõpetuseks märkis Lipp, et ootab juba hooaja algust. Esimeses mängus minnakse vastamisi just Levadiaga, kui 25. veebruaril toimub Superkarikas. "Nüüd on mängud Levadiaga veel erilisemad, sest ikkagi endine klubi, kus olen üles kasvanud, aga seda magusam oleks neid võita."

1 kommentaar

tpx   •  
(90.190.***)
esimene samm ehk primaarne eeldus koondisesse saamiseks on astutud ;)

Kommentaari lisamiseks palun logi sisse või sisesta nimi ja kontrolltest.
FINAAL
Maailmameistrid! Noor Prantsusmaa parandas kahe aasta taguse vea
RISTNURK
KATARI PÄEVIKUD

Soccernet.ee Kataris!

Interaktiivne blogi ja vahetud muljed Eesti koondise reisilt Katari, kus kolme aasta pärast koguneb maailma jalgpalli koorekiht.

https://www.zone.ee/
MENÜÜ
 
KESKKONNAD
FACEBOOK