Leipzig ja Bayern leppisid mõrumaitselise viigiga (0)

Saksamaa kõrgliigas läksid karvupidi kokku täiseduga liiga liider RB Leipzig ja viimase seitsme aasta meister Müncheni Bayern. Mäng lõppes 1:1 viigiga.

Suvel mitmele legendile hüvastijätuks lehvitanud Bayern pidavat mitmete ekspertide hinnangul tänavu rivaalidele haavatav olema ja seda kinnitas avavoor, kus Berliini Herthaga kodus 2:2 viiki lepiti. 3:0 üle Schalke ja 6:1 üle Mainzi aga näitasid, et uued tükid hakkavad vaikselt paika loksuma.

Leipzig alustas uue peatreeneri Julian Nagelsmanni käe all hooaega läbinisti hiilgavalt: esimeses kolmes voorus seljatati Berliini Union, Frankfurdi Eintracht ja Mönchengladbach. Täna jäädi esimesel poolajal Bayernile igas elemendis alla, ainsana rääkis Leipzigi kasuks tabloo, mis näitas 1:1 seisu - õnnelik penalti avapoolaja viimastel sekunditel päästis nukrad 45 minutit.

Teine poolaeg oli võrreldes esimesega kui öö ja päev. Leipzig murdis järjekindlalt rünnakule ja Manuel Neuer pidi mitme tõrjega hiilgama, samas sai kõva tööpäeva kirja ka Peter Gulacsi. Veel viimasel sekundil oli külalistel võimalus mäng ära otsustada, kuid täna läksid punktid jagamisele.

RB Leipzig - Müncheni Bayern 1:1 (1:1)