Legendide lahkumismängu saab nautida Soccernet TV vahendusel (0)

Enar Jääger, Aleksandr Dmitrijev ja Dmitri Kruglov peavad reedel viimase koondisemängu. Foto: Jana Pipar / jalgpall.ee (arhiiv)

Reedel, 19. augustil toimub Eesti ja Soome jalgpallilegendide vaheline mäng, kus Enar Jääger, Aleksandr Dmitrijev ja Dmitri Kruglov peavad viimase matši sinisärkide eest. Kohtumist saab otsepildis jälgida Soccernet TV vahendusel.

A. Le Coq Arenal toimuva kohtumisega tähistatakse 30 aasta möödumist taastatud Eesti koondise algusest ja tegemist on teenekate koondislaste Enar Jäägeri (126-kordne internatsionaal), Dmitri Kruglovi (115-kordne internatsionaal) ja Aleksandr Dmitrijevi (106-kordne internatsionaal) lahkumismänguga. Kõikide üritusele soetatud piletite tulu suunatakse Eesti jalgpalliklubidele AED- ehk elustamisaparaatide soetamiseks.

Samuti avas EJL spetsiaalse arveldusarve LHV pangas, kuhu on võimalik kõigil teha annetusi 20. augustini (k.a.): konto number on EE707700771000810891, saajaks tuleb märkida Eesti Jalgpalli Liit ning selgitusse "Elustamisaparaatide soetamiseks" ja annetaja isikukood (kui soovitakse tulumaksutagastust).

Automaatne kehaväline defibrillaator ehk AED on kerge ja kaasaskantav elustamisaparaat, mida kasutatakse inimese elustamiseks südame äkksurma korral. AED-masin annab kasutajale juhiseid selges eesti keeles ning on varustatud tehnoloogiaga, mis ei lase elektrilööki anda kehale, mis seda ei vaja. AED-aparaadi hind on olenevalt mudelist üldjuhul 1500–2000 eurot. "Jalgpallis tuleb iga kontaktita kokkukukkumist käsitleda kui võimalikku äkksurma," sõnas Eesti koondise arst Kaspar Rõivassepp, tuues välja, et kui süda saab esimese kahe minuti jooksul pärast inimese kokkuvarisemist õigeaegse elektrilöögi, on ellujäämise tõenäosus lausa 90 protsenti.

REKLAAM

Alates järgmisest hooajast on Premium liigas kodumängu korraldava klubi kohustus tagada AED-aparaadi olemasolu väljaku vahetus läheduses. Eestis on ajapikku üha enam spordirajatisi defibrillaatoriga varustatud, kuid igasse klubisse ja igale staadionile pole need veel jõudnud. Probleem võib tekkida ka siis, kui rajatise kasutajad ei tea, kus AED asub. "Kui on äkksurm, siis pole enam aega otsida, vaid on vaja tegutseda," rõhutas Rõivassepp.

Kuigi tänu aparaadi häälkäsklustele võib seda kasutada ka meditsiinilise erihariduseta inimene, on plaanis Eesti jalgpalliklubide seas läbi viia koolitus. Planeeritava koolituse eesmärk on valmistuda AED-aparaatide sekkumist vajavateks olukordadeks.

Reedel, 19. augustil avatakse A. Le Coq Arena väravad kell 17.00. Kell 18 toimub meelelahutuslik jalgpallikohtumine, kus jooksevad väljakule Eesti avaliku elu tegelased. Legendide mäng saab avavile kell 19.30. Pääsmed kohtumisele on saadaval Piletilevis.

Eesti suurima kodumaise jalgpalli otseülekannete edastaja Soccernet TV kavas on käimasoleval aastal üle 230 jalgpallikohtumise. Otseülekannete kava uueneb keskkonnas operatiivselt. Soccernet TV näitab otsepildis Premium liigat, Esiliigat, Evald Tipneri karikavõistlusi, naiste Meistriliigat, Taliturniiri, naiste- ja noortekoondiste kohtumisi, Eesti klubide eurosarjamänge ja veel teisigi vutimatše. Lisaks saab keskkonnast vaadata erinevaid videolugusidstuudio-arutelusid ja kuulata süvitsi kodumaist jalgpalli lahkavat taskuhäälingut "Pikk ette (ja ise järele)" ning Inglismaa vutimaastikut analüüsivat saadet "Udune Albion".

SEOTUD LOOD
Kommentaarid

Kommentaare ei ole.

Kommentaari lisamiseks palun logi sisse või sisesta nimi ja kontrolltest.
FINAAL
Maailmameistrid! Noor Prantsusmaa parandas kahe aasta taguse vea
RISTNURK
KATARI PÄEVIKUD

Soccernet.ee Kataris!

Interaktiivne blogi ja vahetud muljed Eesti koondise reisilt Katari, kus kolme aasta pärast koguneb maailma jalgpalli koorekiht.

https://www.zone.ee/
MENÜÜ
 
KESKKONNAD
FACEBOOK