Leetma taktikavalikust: olin natuke optimistlik, aga ehk on sellest hiljem kasu (0)

Foto: Jana Pipar / jalgpall.ee

Tallinna Kalevi peatreener Liivo Leetma tunnistas pärast 0:4 kaotust FCI Levadiale, et viiese kaitseliiniga minek tekitas hoolealustes liialt segadust.

Viimastes mängudes südilt võidelnud Kalev jäi täna kohe Levadia rongi alla ja leidis end 22 minutiga 0:2 kaotusseisust. Avapoolaja keskel tegi Leetma taktikalise vahetuse ja suunas mehed tagasi tuttavama neljase kaitseliini peale.

"Olin natukene optimistlik. Mängisime kolmega taga ja kahega ees, aga oli näha, et omavaheline koostöö oli puudulik," tõdes Leetma mängujärgses intervjuus. "Seetõttu tegime vahetuse ja läksime tagasi neljase kaitseliini peale. See andis võibolla natukene enesekindlust mängijatele. Minu apsakas, aga proovima pidi. Kolmega taga mängivaid meeskondi on veel. Levadia vastu oli keeruline, aga võibolla hiljem on kasu."

Oli Levadia lihtsalt liiga kõva pähkel? "Kõige paremini iseloomustabki see, et vastased võtsid jõuga ära. Mingid pallid saime klaaritud, aga neil oli momente veel. Jõu vastu oli raske. Ei saa öelda, et poisid ei oleks jooksnud ja pingutanud. Noortel on võibolla keeruline selle tempoga kaasas küsida, aga etteheiteid ei ole."

REKLAAM

Levadia peatreener Martin Reim tunnistas, et kolleegi taktikavalik üllatas, kuid ühtlasi ei soovinud Levadia pärast nädalasisest kaotust Nõmme Kaljule pikalt põdema jääda. "Kindlasti oli hea, et uus mäng peale tuli. Oli võimalus vigade paranduseks," märkis Reim.

Foto: Jana Pipar / jalgpall.ee

"Valmistusime selleks, kuidas nad esimese poolaja keskelt mängisid, aga nad tulid viiese liiniga. Nägime, mis võimalused see meile annab ja suutsime ära kasutada neid tsoone. Pall liikus, siin väljakul on hea söödumängu mängida. Täna nii kaitsepool kui ka mängu ülesehitus kuni väravaesiseni oli tipp-topp. Puudu jäi realiseerimisest, kuigi tablool on 4:0. Liiga palju võimalusi luhtasime. Viimane sööt peab ka olema täpsem. Neid liialt raiskasime."

Koosseisu muutmisest rääkis Reim: "Hooaja alguses on kõik terved ja on hea roteerida. Meil on mingitel positsioonidel rohkem kui üks mängija ja on hea hoida kõiki mängulises vormis, sest me ei tea, mis võib hooaja keskel juhtuda. Siis on halb võtta mängijat, kes pole ühtegi minutit mänginud. Treeningutel tuleb ennast näidata - kui näen, et keegi on valmis, siis ta on väljakul."

Vaata intervjuusid (videos alates 1:58:16):

SEOTUD MÄNGUD
Kommentaarid

Kommentaare ei ole.

Kommentaari lisamiseks palun logi sisse või sisesta nimi ja kontrolltest.
FINAAL
Maailmameistrid! Noor Prantsusmaa parandas kahe aasta taguse vea
RISTNURK
KATARI PÄEVIKUD

Soccernet.ee Kataris!

Interaktiivne blogi ja vahetud muljed Eesti koondise reisilt Katari, kus kolme aasta pärast koguneb maailma jalgpalli koorekiht.

https://www.zone.ee/
MENÜÜ
 
KESKKONNAD
FACEBOOK