Kuusk: see andis nii mulle kui teistele noorematele mängijatele vastused, millega on vaja tööd teha, et kõrgema tasemega klubisse saada (0)

Foto: Jana Pipar / jalgpall.ee

Oma teise koondisemängu pidanud Märten Kuusk ütles Ukrainalt saadud 0:1 kaotuse järel, et see mängis andis vastused, mille kallal on vaja tööd teha, et samm edasi astuda.

"Esimene emotsioon on kindlasti [kibe]. Selline õnnega pooleks värav lõpus ... kaitse oli üldplaanis hea, ma arvan. Motja [Igonen] vahepeal küll tassis meid, aga üldplaanis oli okei. Mida mäng edasi, seda rohkem saime need käigud kinni. No mis sa teed?" sõnas keskkaitsja Soccernet.ee-le.

"Vastasel oli õnne ja ei saa öelda, et nad ei oleks väärinud. Aga kindlasti tahtsime seda nulli hoida. Oleks endal ka hea seeria olnud - esimene koondisemäng oli ka taga null. Aga mis sa teed."

REKLAAM

Tänavu Floraga meistriks tulnud Kuusk ütles, et meeste pingutus oli maksimaalne, ent sellest jäi väheks. "Kõik jooksid mehemoodi ja andsid endast kõik. Arvan, et seda oli näha nii pealtvaatajatele kui ka kõigile teistele. See kandis vilja 90 minutit, aga lõpus löödi ära. Mehed olid tublid ja andsid endast kõik. Küll aga annab palliga mängus juurde panna. Algus oli rabe."

Kuusk nõustus sellega, et ka ta enda mängu algus oli rabe, misjärel paremini kohtumisse sisse sai. "Nõus. Alguses selline 15 minutit otsisin koostööd. Koossseis oli ka selline, kus pole kõigiga koos mänginud. Aga sellegipoolest teiseks poolajaks reageerisime paremini ja tekkisid perioodid, kus saime palliga päris hästi käike leitud, kuid viimane löök jäi puudu. Tekkisid ainult poolmomendid. Aga esimesel poolajal oleks palliga tahtnud kindlasti paremini mängida."

Mida see võimalus ja mäng Kuusele tulevikuks kaasa andis? "See andis teadmise, milline on Euroopa TOP 10 tase. Ukraina on hea koondis. Võitudega tagasid omale EM-i pileti ja küll said erinevad noored mängijad võimaluse, aga nende tase on väga hea. Suuremas plaanis andis see teadmise, mille kallal on vaja tööd teha, et sinna Euroopasse kõrgema tasemega klubidesse jõuda. See andis nii mulle kui teistele noorematele mängijatele vastused."

Mis mehest isiklikus plaanis edasi saab? Kas ta jätkab Floras ka uuel aastal või tahaks sammu kõrgemale astuda? "Kindlasti tahaks sammu edasi teha, kahtlemata. Kasvõi proovida. Aga arvan, et isegi kui Florasse jään, siis töötan sama kõvasti edasi ning arendan oma nõrgemaid, aga ka tugevamaid külgi, et veel kindlam olla igas elemendis. Et mingeid eksimusi ei tulekski sisse. Ja et kasvõi sellistes mängudes olekski lihtsam mängida ja sisse tulla."

SEOTUD LOOD
SEOTUD PILDID
SEOTUD MÄNGUD
Kommentaarid

Kommentaare ei ole.

Kommentaari lisamiseks palun logi sisse või sisesta nimi ja kontrolltest.
FINAAL
Maailmameistrid! Noor Prantsusmaa parandas kahe aasta taguse vea
RISTNURK
KATARI PÄEVIKUD

Soccernet.ee Kataris!

Interaktiivne blogi ja vahetud muljed Eesti koondise reisilt Katari, kus kolme aasta pärast koguneb maailma jalgpalli koorekiht.

https://www.zone.ee/
MENÜÜ
 
KESKKONNAD
FACEBOOK