Kuusk oma õnnetust omaväravast: mängu ajal ma sellele mõelda ei jõudnud, seisakute ajal käis ikka läbi (0)

Märten Kuusk takistamas Põhja-Makedoonia kaptenit Ivan Trickovskit. Foto: Oliver Tsupsman

Juba kolmandal minutil õnnetult palli enda väravasse söötnud Märten Kuusk tunnistas pärast mängu, et liiga kiirelt see äpardus meelest ära ei läinud, kuigi mängusituatsioonides see otseselt ei seganud.

"Selline lihasmälu liigutus oli - pöörasin ja tahtsin väravavahile tagasi mängida. Kiirustasin ja ei vaadanud, kus väravavaht on. Nii ta oligi," nentis Kuusk pressikonverentsil. "Ma üritasin võimalikult kiiresti selle ära unustada. Teadsin, et meil on õnneks kogu mäng veel ees. Suur kiitus meeskonnale eesotsas Sappineniga (Rauno Sappinen lõi kaks väravat - R. V.), et nad tassisid mind sellest jamast välja."

Ta tunnistas, et väga kiirelt see ei läinud. "Ma üritasin end juhendamise ja rääkimisega mängu sisse saada ja keskenduda hetkele. Mängus sees ma sellele nii palju ei mõelnudki. Mänguseisaku ajal käis see ikka läbi, aga kaaslased toetasid mind. See aitas kindlasti kaasa."

Kuusk lisas, et 3:1 eduseisu mahamängimise puhul oli oma roll mõistagi ka Põhja-Makedoonia klassil. "Surve oli peal, värsked mehed sees ja vajusime liiga lihtsalt ära. Ei saanud palli klaariks löödud - ühe kahest väravast oleks pidanud kindlasti ära hoidma. Eks see lõpuks ikkagi halva maiguga jäi, oleksime tahtnud võita."

REKLAAM

Juba kolme päeva pärast ootab Kuuske ja ülejäänud Eesti koondist kodumäng Armeenia vastu. "Lihtne on öelda, et peame rohkem kastis keskenduma. Eks iga mees peab järedused tegema, et miks need väravad tulid ja kuidas neid järgmine kord ära hoida. Tuleb teha vigade parandus ja näidata, milleks me kaitses tegelikult võimelised oleme," lisas Kuusk.

3:3 viik oli esmajoones küll väga pettumustvalmistav, aga lõpuks lahkub ta staadionilt neutraalse emotsiooniga. "Eks väljakul kohe oli pettumus. Riietusruumis ka kindlasti veidi, aga jääme realistiks ja pead norgu ei lase. Ülima heatujuga ei saa siit ära minna, lähme neutraalse emotsiooniga. Hoiame pea püsti ja tahame järgmises mängus kindlasti publikule head emotsiooni pakkuda."

SEOTUD LOOD
SEOTUD PILDID
SEOTUD MÄNGUD
Kommentaarid

Kommentaare ei ole.

Kommentaari lisamiseks palun logi sisse või sisesta nimi ja kontrolltest.
FINAAL
Maailmameistrid! Noor Prantsusmaa parandas kahe aasta taguse vea
RISTNURK
KATARI PÄEVIKUD

Soccernet.ee Kataris!

Interaktiivne blogi ja vahetud muljed Eesti koondise reisilt Katari, kus kolme aasta pärast koguneb maailma jalgpalli koorekiht.

https://www.zone.ee/
MENÜÜ
 
KESKKONNAD
FACEBOOK