Kuressaare esimeseks profimängijaks sai värske Eesti meister (1)

Foto: FC Kuressaare

FC Kuressaare alustas järgmise hooaja meeskonna komplekteerimist kaitseliini tugevdamisega, tuues keskkaitsesse seni FC Floras mänginud Marco Lukka.

"Näen Kures perspektiivi saavutada järgmisel aastal hea tulemus," lausus eile 23-aastaseks saanud Lukka Kuressaare kodulehe vahendusel. "Tahan olla meeskonnale võimalikult kasulik. Paneme oma kaitseliini lukku ja loodame, et ründajad ka ees oma väravad ära löövad."

Kuressaare tegevjuht Mario Pruul ütles, et sellega klubi esimeseks profimängijaks saanud Marco Lukka oli meeskonnaga liitumas juba eelmisel hooajal, kuid siis jäi see erinevatel põhjustel ära. "Ta on noor, kuid hea mängija ja meile igati positiivse mulje jätnud," lausus tegevjuht. "Koos Marcoga tahame laduda enda kaitseliini vundamendi ka pikemaks perspektiiviks, et me ei peaks igal aastal otsima sellele positsioonile täiendusi. Samas võib hea mäng meie meeskonnas olla talle hüppelauaks mõnda suuremasse klubisse."

REKLAAM

Kure kaitseliini liider Märten Pajunurm ütles, et võtab uue kolleegi rõõmuga vastu. "Marco näol on tegu väga pühendunud mängija ja treenijaga ning loodan, et ta sulandub meeskonda hästi," märkis ta.

Marco Lukka hinnangul oli Kuressaare mäng lõppenud hooajal ebastabiilne, sest kui algul sujus kõik hästi, siis suvel tuli sisse mõõn. "Meeskond ei mänginud oma potentsiaali välja, sest mängijad on ju olemas. Treeneripingile oleks vaja meest, kes selle kompoti mängima paneks," leidis ta.

2014. aastal lõi Marco Lukka esiliigas Vändra JK Vapruse 1:0 võiduvärava FC Kuressaare vastu. "Minu jaoks oli see üsna oluline värav, sest ega ma siis noore poisina neid väga palju ei löönud," meenutab keskkaitsja, lisades, et mängu võit lisas kindlasti veelgi positiivset emotsiooni.

Lisaks Vändra meeskonnale sai Marco Lukka end proovile panna Soomes SJK duubelmeeskonnas, kus teenis pooleaastase lepingu. Oma esimesed tuleristsed Premium liigas sai Lukka Pärnu Linnameeskonnas, olles laenul oma koduklubist Vändrast. Peagi jäi ta silma FC Florale, kelle koosseisus tuli 2019. aastal Eesti meistriks.

SEOTUD LOOD
1 kommentaar

purgeenius   •  
(193.143.10.***)
Pange artikklisse ikka mängumehe vanus ka, kui kirjutate "noor". Peale seda, kui mulle selgus, et kogu aeg nooreks ja andekaks kuulutatud Aivar Rehemaa on juba üle 30a olen muutunud skeptiliseks.

Kommentaari lisamiseks palun logi sisse või sisesta nimi ja kontrolltest.
FINAAL
Maailmameistrid! Noor Prantsusmaa parandas kahe aasta taguse vea
RISTNURK
KATARI PÄEVIKUD

Soccernet.ee Kataris!

Interaktiivne blogi ja vahetud muljed Eesti koondise reisilt Katari, kus kolme aasta pärast koguneb maailma jalgpalli koorekiht.

https://www.zone.ee/
19:00
MENÜÜ
 
KESKKONNAD
FACEBOOK