Küprose saunas keriti Flora jaoks temperatuur sajani (lisatud galerii) (11)

Flora kõige ohtlikum võimalus kuulus Rauno Allikule. Foto: Brit Maria Tael

Flora käsi ei käinud Euroopa liigas sugugi paremini kui Meistrite liigas, kui avamängus APOEL-ilt 0:5 kere peale saadi.

Enne seda eelringi oli Flora lasknud endale Euroopas lüüa 95 väravat ja ise oli suudetud 30. Edasi on teatavasti pääsetud ühel korral ja seekord kustusid kolmanda eelringi lootused juba Küprosel. Samuti tiksus samas kohas täis ka ümmargune sada.

Flora suutis mullu Meistrite liiga alagrupiturniiril mänginud APOEL-iga sammu pidada 23 minutit, aga 24. minutil tuli esimene ära. Nurgalöögi järel oli markeerimata Yohan Tavares, kes peaga ära koksas.

Avapoolaja lõpus tuli hästi välja Eesti ja Euroopa vahe. Kui Premium liigas ei saa Madis Vihmannile õhus naljalt vastu keegi, siis Küprosel jäi hoopis tema hätta. Lucas Souza tegi talle 44. minutil teisel korrusel ära ning 2:0 oli tõsiasi.

Kui enne poolajavilet võisid mõned optimistid veel midagi loota, siis pärast mitte. Kohe esimesel minutil tekitas Flora kapten Gert Kams penalti, mille endine Chelsea mängija Nuno Morais kindlalt realiseeris.

Pärast seda väravat võttis APOEL tuurid maha ning hea võimalus avanes ka Rauno Sappinenil, kes oma ära ei löönud. Kokku tekitas Flora kolm tõsiselt ohtlikku olukorda - lisaks Sappineni omale pääses Rauno Alliku esimesel poolajal jooksu ning Gert Kams lajatas hea karistuslöögi -, kõik need lõppesid aga Nikosia klubi puuriluku Boy Watermani kinnastes.

Et Floral Lillekülas aga mingit võimalust poleks, siis lõi APOEL mängu lõpus kaks veel. Roland Sallai saatis 25 meetri pealt kuuli allanurka ning 78. minutil lendas pall Mait Toomi selja taha Vihmanni jalast.