Kui pikk mängukeeld ähvardab vägivallatsenud Morellit ja Vaštšukki? (1)

FCI Levadia - FC Kuressaare kohtumise tulised sündmused. Foto: Jana Pipar / jalgpall.ee

Tallinna FCI Levadia alistas Premium liiga 33. voorus FC Kuressaare 2:1 vaatamata kohtumise lõpusirgel teenitud kahele punasele kaardile. Vägivaldse käitumise eest saadeti 86. minutil seisul 1:1 platsilt ära nii Joao Morelli kui ka Bogdan Vaštšuk, aga Markus Jürgensoni 90+3. minuti penalti tagas Levadiale ikkagi võidu.

Punane kaart toob kaasa automaatse ühemängulise võistluskeelu, mis jätab eilsed vägivallatsejad eemale Levadia 34. vooru kohtumisest Maardu Linnameeskonnaga. Tabeli punase laterna vastu on Levadia võitnud kõik senised kolm mängu väravate vahega 17:2. Ilmselt ei tohiks Morelli ja Vaštšuki puudumine neid seal ülearu segada.

Aga kahes viimases voorus ootavad Levadiat mängud otseste rivaalide ehk Nõmme Kalju ja Paide Linnameeskonnaga. Just see kolmik selgitab omavahel, kes pälvivad tänavu hõbe- ja pronksmedali, mis tagavad järgmiseks hooajaks koha Euroopa liiga esimeses eelringis, ning kes jääb neljandaks ja garanteeritud eurokohata.

REKLAAM

Kas Morelli (udjas esmalt vastast peaga näkku ja tegi siis ka käeviibutuse) ja Vaštšuk (tallus maas lamanud vastast) võivad automaatsele võistluskeelule lisa saada? Vägivaldse käitumise eest eemaldamise puhul on see võimalus alati olemas, aga käimasoleva hooaja tippliigade praktika põhjal otsustades mitte raudkindel.

Premium liigas oli tegemist selle hooaja alles teise ja kolmanda vägivaldse käitumise eest näidatud punase kaardiga. Esimese säärase pälvis Maardu mängija Alger Džumadil 2. augusti kohtumises Tartu Tammekaga.

Vastast jalaga löönud Džumadil toona distsiplinaarkomisjoni käest lisasanktsiooni ei pälvinud. Ilmselt oli leebuse põhjuseks tõik, et Džumadili tegu oli reaktsioon Tauno Tekko poolt tema sääremarjale astumisele. Tegu, mis oleks pidanud samuti punase kaardi tooma, jäi kohtunikel märkamata.

Esiliigas on sel hooajal vägivaldse käitumise eest antud üks punane kaart. 4. juulil peetud mängus Tammeka U21 – Tallinna Legion tõukas külaliste poolkaitsja Maksim Lipin kohtunikku, mille eest pälvis kolmemängulise lisakaristuse ehk pidi kokkuvõttes vahele jätma neli mängu.

Milline on Morelli ja Vaštšuki saatus, selgub ilmselt uuel nädalal. Kui nad pääsevad lisakaristuseta, on mehed mängudeks Kalju ja Paidega taas olemas. Ühemänguline lisakaristus tähendaks Kalju-kohtumise ning kahemänguline lisakaristus nii Kalju- kui ka Paide-mängu vahelejätmist.

SEOTUD LOOD
1 kommentaar

Urmas Ristmägi   •  
(91.129.96.***)
No ja kui nüüd Modelli saaB lisa karistuse siis saab see saarlane lepingu MAN UNITEDilt

Kommentaari lisamiseks palun logi sisse või sisesta nimi ja kontrolltest.
FINAAL
Maailmameistrid! Noor Prantsusmaa parandas kahe aasta taguse vea
RISTNURK
KATARI PÄEVIKUD

Soccernet.ee Kataris!

Interaktiivne blogi ja vahetud muljed Eesti koondise reisilt Katari, kus kolme aasta pärast koguneb maailma jalgpalli koorekiht.

https://www.zone.ee/
MENÜÜ
 
KESKKONNAD
FACEBOOK