Kui ei saa lähedalt, siis saab kaugelt: Atalanta võimas seeria oli lõppemas, kuid pommlöögid päästsid päeva (0)

Itaalia kõrgliigas viimati 20. jaanuaril kaotanud Bergamo Atalanta oli täna lähedal oma üüratult pika seeria lõpetamisele, kui võõrustajaklubi Parma juhtis 69. minutini 1:0. Viimase veerandtunniga suudeti aga siiski mäng enda kasuks pöörata ning vähemalt tänase õhtuni jälle teiseks tõusta.

Kaks klubi, kes on sel aastal võib-olla kõige enam üllatanud, on viimasel ajal mänginud suhteliselt tasavägiselt. Kuigi viimasel kahel hooajal on Lombardia meeskond võitnud kõik mängud väravatevahega 11:1, siis paar aastat tagasi suutis sama teha ka Parma, kes alistas sinisärke kolmes järjestikuses matšis.

Täna "jaotati" poolajad omavahel ära ehk esimesel 45 minutil domineeris kodumeeskond Parma ning poolaja- ja lõpuvile vahel näitas oma jõudu Meistrite liiga veerandfinalist. Seega läksid ka juhtima tugevamalt alustanud Roberto D'Aversa hoolealused, kelle auvärava lõi rootslane Dejan Kulusevski. Kusjuures noorukist sai esimene alla 21-aastane välismaalane Itaalias (viimase seitsme aasta sees), kes on hooajaga löönud vähemalt kümme väravat. Viimati said samasuguse saavutusega hakkama Mauro Icardi ja Erik Lamela 2013. aastal.

Nagu aga mainitud, siis tänavu pea sada väravat löönud Atalanta ärkas teisel poolajal, mil tehti kümme pealelööki. Pikalt püsis Parma kaitseliin südilt värava ees, kuid 70. minutil karistas Ruslan Malinovski vastaseid võimsa karistuslöögiga. 27-aastase ukrainlase jaoks on tegemist juba viienda väravaga väljaspool trahvikasti 2020. aastal. Selle näitajaga on ta ka Euroopa viie tippliiga parim. Lõpuminutitel skooris ka Alejandro Gomez ning seega läksid võidupunktid Bergamosse.

Nerazzurri võõrustab hooaja viimases mängus Milano Interit ning sellest mängust selgub (tõenäoliselt) ka Itaalia hõbedameeskond.

Parma - Atalanta 1:2 (1:0)