Kris Ilves | Mbappe võib asjade kokkulangemisel juba nelja aasta pärast Klose rekordit ohustada (0)

Kui kõrgele kannavad Kylian Mbappe tiivad? Foto: Scanpix / Antonin Thuillier / AFP

Tiitlikaitsja Prantsusmaa on Katari MM-il võitnud mõlemad seni peetud mängud ja Kylian Mbappe on nendes löönud kolm väravat - Austraalia vastu ühe ja Taani vastu kaks. Tõenäoliselt tuleb sellele lisa, sest Prantsusmaa on koha kaheksandikfinaalis juba kindlustanud ja kui Mbappe on väljakul, siis üldjuhul võrgud sahisevad.

Mbappe tegi MM-debüüdi neli aastat tagasi Venemaal, kus lõi neli väravat - ühe alagrupiturniiril, kaks kaheksandikfinaalis ja ühe finaalis - ning krooniti 19-aastaselt (!) maailmameistriks. Juba ainuüksi seda saavutust on keeruline korrata või ületada.

Kuna Kataris on Mbappel juba kolm tabamust kirjas, siis lihtne matemaatika ütleb, et kokku on ta suurel spordipeol löönud seitse väravat. Seda on ta suutnud üheksa mänguga ehk Mbappe lööb MM-il keskmiselt 0,78 väravat mängu kohta. Sageli kipume unustama, et Mbappe on sellisele tasemele jõudnud vaid 23-aastaselt. Lisaks Mbappele on varasemalt nii noorelt seitse MM-väravat löönud legendaarne Pele.

Kõigi aegade edetabelis on esikohal Miroslav Klose, kes tegi MM-debüüdi 24-aastaselt ja lõi 16 väravat. Talle järgnevad Ronaldo Nazario (15), Gerd Müller (14), Just Fontaine (13) ja Pele (12). Mbappe jääb esiviisikust maha vaid viie väravaga. Tegevmängijatest on Mbappega samal pulgal Luis Suarez ning eespool Thomas Müller (10), Cristiano Ronaldo (8) ja Lionel Messi (8), aga Mbappel on oma nooruse tõttu parimad võimalused Klose rekord alistada.

REKLAAM

Kuna mulle ennustada meeldib, siis pakun, et see võib juhtuda juba nelja aasta pärast Kanadas, Mehhikos ja USA-s toimuval MM-il, kui Mbappe on 27-aastane. Seda eeldusel, et Prantsusmaa jõuab nii Kataris kui ka Põhja-Ameerikas kaugele ja Mbappe hoiab traumadest eemale.

Tõsi, loogilisem oleks pakkuda Mbappe neljandat või viiendat MM-i. Sellele on vihjanud ka praegune rekordiomanik. "Arvestades Mbappe vanust, siis ta võiks mängida veel neljal MM-il," sõnas Klose pärast eelmist MM-i. "Tõenäoliselt püüab ta mu kinni või läheb mööda. Selleks peab Prantsusmaa konkurentsis püsima. Praegu tundub see tõenäoline."

Kommentaarid

Kommentaare ei ole.

Kommentaari lisamiseks palun logi sisse või sisesta nimi ja kontrolltest.
FINAAL
Maailmameistrid! Noor Prantsusmaa parandas kahe aasta taguse vea
RISTNURK
KATARI PÄEVIKUD

Soccernet.ee Kataris!

Interaktiivne blogi ja vahetud muljed Eesti koondise reisilt Katari, kus kolme aasta pärast koguneb maailma jalgpalli koorekiht.

https://www.zone.ee/
MENÜÜ
 
KESKKONNAD
FACEBOOK