Mourinho ja Rodgersi taaskohtumine lõppes viigiga, Feyenoord ja Marseille korraldasid väravatesaju (0)

Jose Mourinho ja Brendan Rodgers. Foto: Scanpix / Paul Childs / Action Images / Reuters

Jose Mourinho ja Brendan Rodgersi taaskohtusid Inglismaal, kui Konverentsiliiga poolfinaali avamängus lepiti viiki. Teises poolfinaalpaaris korraldasid Rotterdami Feyenoord ja Marseille väravatesaju, millest väljus võitjana Feyenoord.

Rodgersi treenerikarjäär algas suuresti tänu Mourinhole, kes kutsus ta 2004. aastal Chelsea akadeemiasse. Kaks aastat hiljem nimetati Rodgers sealse akadeemia peatreeneriks. Rodgers säilitas selle koha ka pärast seda, kui Mourinho lahkus Real Madridi.

Treeneritena olid nad varem vastamisi läinud kaheksa korda (kuus korda Chelsea - Liverpool, kaks korda Tottenham - Leicester). Mourinho võitis nendest mängudest viis, kaks kohtumist jäi viiki ja korra võitis Rodgers. Täna lisandus nimekirja kolmas viik.

Mängu algus kuulus koduväljakul mänginud Leicesterile, aga esimesena skooris hoopis Roma, kui kapten Lorenzo Pellegrini sahistas 15. minutil Nicola Zalewski söödust. Leicesteri vastus saabus alles teisel poolajal, kui Harvey Barnes purjetas 67. minutil vasakult äärelt karistusalasse ja andis palli värava ette, kus Gianluca Mancini suunas selle õnnetult omaväravasse. Mäng lõppes 1:1.

Feyenoord asus koduväljakul Cyriel Dessersi ja Luis Snisterra väravatest kiiresti 2:0 juhtima, aga Bamba Dieng ja Gerson lõid ennepoolajavilet viigi majja. Lõppsõna jäi siiski Feyenoordile ja Dessersile - Marseille pani teise poolaja alguses palli keskringist mängu, aga Desser lõikas kolmanda söötu vahelt, mängis väravavahist mööda ja vormistas lõppseisuks 3:2.

Korudskohtumised toimuvad 5. mail Itaalias ja Prantsusmaal.

Leicester City - AS Roma 1:1 (0:1)